Opera ad libitum

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 100,-

na místě 120

TURNOVSKÝ HUDEBNÍ VEČER

Operní koncert Opera ad libitum je sestaven přímo pro turnovské diváky a vystoupí na něm čtyři pěvecké osobnosti.

Zdena Kloubová patří k předním českým pěvkyním. Nastudovala více než dvě desítky stěžejních rolí koloraturního a lyricko-koloraturního oboru. Široký repertoár si vybudovala také v oboru písní, kantát a oratorií. Pravidelně hostuje na zahraničních pódiích (Německo, Francie, USA a jinde), spolupracuje s významnými dirigenty a hudebními tělesy (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK,  BBC Orchestra London atd.). Od roku 2007 působí také pedagogicky na Konzervatoři Jana Deyla v Praze.

Barytonista Matúš Mazár se narodil na Slovensku, v Michalovcích. Vystudoval operní zpěv na košické konzervatoři u Mariána Lukáče. Již v době studií se účastnil řady soutěží a festivalů, např. mezinárodní pěvecké soutěže Musica sacra v Římě, v roce 2014 získal 3. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a zvláštní cenu, stipendium na hudební škole Gaetana Donizettiho v Miláně. Představil se ve Státním divadle Košice, jako Lovec (Dvořák: Rusalka), Marco (Puccini: Gianni Schicchi) a Marullo (Verdi: Rigoletto). V současné době studuje u Romana Janála na Akademii múzických umění v Praze, kde se představil jako Papageno (Kouzelná flétna). V letošní sezóně hostuje v Národním divadle v Praze.

Lucie Vagenknechtová je Turnovačka. Je absolventkou Konzervatoře Pardubice a nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze, obor zpěv u Romana Janála. Aktuálně vystupuje v libereckém Divadle F. X. Šaldy v opeře W. A. Mozarta „Kouzelná flétna“ a v Divadle J. K. Tyla v Plzni v opeře Leoše Janáčka Zápisník zmizelého.

Josef Kovačič je absolventem Pražské konzervatoře, studuje operní zpěv na HAMU u Martina Bárty, vystudoval ale i hudební vědu na Univerzitě Karlově v Praze. Jako sólista dosáhl řady úspěchů v soutěžích, spolupracuje s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, koncertuje v řadě evropských zemí (Německo, Itálie, Španělsko). V loňském roce debutoval v roli Hermanna (Hoffmanovy povídky) na prestižním festivalu v Bregenz.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2016.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved