Novecento (1900)

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 320,-

předprodej 280,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(Abonentní katalog k nahlédnutí)

Strhující příběh geniálního klavíristy, který celý svůj život strávil na lodi.

Na samotném počátku roku 1900 našel starý námořník na zaoceánském parníku v krabici od citronů nemluvně. Zřejmě jej tam nechal nějaký zoufalý cestující třetí třídy. Nalezenci začali říkat Lemon, tedy Citron. Citron na té obrovské lodi objevil v restauraci první třídy klavír, usedl k němu a ponořil ruce do bílých a černých tónů a rázem vznikla legenda o "Devatenáctset". Legenda o zázračném klavíristovi.

Přestože o dramatickém monologu Novecento se obvykle hovoří jako o monodramatu, je jasné, proč se tomuto označení mladoboleslavští tvůrci před premiérou bránili a volili spíše označení „two men show". Celá hra stojí na slově Radima Madeji, ale herec na jevišti není sám. Společnost mu dělá jazzový pianista Jakub Šafr, který se zhostil právě takřka němé role geniálního Novecenta.

Když Tim Tooney vypráví o géniovi, který svůj život rozehrál mezi osmaosmdesáti černými a bílými klapkami, a o člověku, který dokázal hrát takovým způsobem, že si kuřáci od strun piana mohli připalovat cigarety (což mimo jiné v představení uvidíte), přesně takový člověk bude sedět před vámi a hrát takovým způsobem, že se s otevřenou pusou proberete teprve ve chvíli, kdy se vám vzduchem kolem hlavy prožene závěrečný tón. Jakub Šafr je skutečným mistrem.
Jediný herec, jeden vynikající klavírista, diváci doslova na dosah ruky a společně sdílený skvělý příběh - to jsou ingredience, které činí z této inscenace zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

režie: Pavel Khek / překlad: Karina I. Havlů / dramaturgie: Lenka Smrčková / scéna: Michal Syrový / kostýmy: Michal Syrový / hudba: Jakub Šafr

hraje: Městské divadlo Mladá Boleslav

hrají: Radim Madeja, Jakub Šafr j.h.

PŘEDPRODEJ A ONLINE PRODEJ BUDE ZAHÁJEN 1. ZÁŘÍ 2015.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 

 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved