NORSKO - zázračná země

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

70,-

Přednáška cestovatele, fotografa a historika umění Petra Štěpána, doplněná více než stovkou snímků, nás zavede na severní výspu Evropy – do Norska.

Jedinečná příroda poznamenaná především horotvornými procesy a dobami ledovými nabízí unikátní přírodní scenérie. Fjordy, zaříznuté mnoho desítek kilometrů do norských hor, kaskády vodopádů a peřejí, slavné vyhlídky vyzývavé pro turisty, horolezce i dobrodruhy.

Geirangerský fjord, Cesta Trolů, Lofotské souostroví, Svartisenský ledovec jsou nejvýraznějšími přírodními body na naší cestě. Ale setkáme se i s nejstaršími obyvateli severu – se Sámy – a také se zdejší zvěří – soby, pižmoni, treskami i velrybami. A navštívíme i nejzajímavější střediska norského života – Oslo, Trondheim a Lillehammer.

Norská láska k vlasti a ke své přírodě se projevuje i v norském umění. Především v krajinomalbě, ale i mimořádným citem pro usazení moderní architektury do krajiny.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved