Neform Jazz Fest 2016

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej (jeden den) 120,-

na místě (jeden den) 160,-

dvoudenní 200,-

Program: 

pátek 18. března 2016
19.00 hod. - Jazz H Factor
20.30 hod. - Vertigo

sobota 19. března 2016
19.00 hod. - Lédl Jazz Q
20.30 hod. - Ondřej Štveráček Q feat. Gene Jackson

I letos se mohou všichni jazzoví fanoušci těšit na dvoudenní Neform Jazz Fest, jehož velkými hvězdami jsou tentokrát Ondřej Štveráček, Gene Jackson a skupina Vertigo.

Místní scénu bude zastupovat Jazz H Factor, kapela založená v roce 1992 v Jablonci nad Nisou, která má jazz už podle názvu v krvi. Chybět nesmí ani Lédl Jazz Q, který vznikl někdy v roce 1996 jako „malá parta” turnovského big bandu.

Z velkých hvězd se na pódiu objeví skupina Vertigo, která je jednou z nejoriginálnějších v Česku. Vzešla z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovala ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita a totální improvizace, ale též sofistikovaná kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby.

Vertigo, kapela dříve známá jako Vertigo Quintet a nyní zahrnující dříve hostující Dorotu Barovou již v řadách stálých členů (a tím pádem rozšířená na sextet), vydává vynikající čtvrté studiové album s názvem Taj. To je logickým následovníkem předchozí desky Metamorphosis a zachycuje členy kapely na nekončící cestě za novými tvůrčími postupy a impulzy a je naplněno leckdy překvapivou, stále však hluboce autentickou a pocitově založenou originální hudbou.

Jak již bylo zmíněno, velká pozornost Neform Jazz Festu se soustředí také na saxofonového virtuóza a jednoho z nejvýznamnějších českých muzikantů posledního desetiletí Ondřeje Štveráčka, který představí turnovskému publiku bubeníka světové extratřídy Gena Jacksona. Ten už několik let vystupuje na světových pódiích po boku legendárního pianisty Herbie Hancocka. Jazzoví hudebníci po celém světě již dávno rozpoznali míru Jacksonova talentu i jeho expresivní schopnosti, zkuste to i vy. Sám Ondřej Štveráček je nejvýraznějším tuzemským jazzovým saxofonistou své generace, jehož deska What’s Outside byla nominována na cenu Anděl v kategorii Nejlepší jazzové album. Talentovaný Štveráček je kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma a pravidelně spolupracuje s výraznými hráči současné jazzové scény.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved