Neform Jazz Fest 2015

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej na jeden den 120,-

na místě 160,-

zvýhodněné vstupné na oba dny 200,- (pouze v předprodeji)

Historie Neformálního jazzového festivalu sahá daleko, loni se vrátil na Střelnici, kde se letos předposlední víkend v březnu odehraje v novém kabátě podruhé. Během dvou dnů se představí čtyři jazzová uskupení, vrcholem festivalu bude sólový recitál Mariana Vargy v sobotu večer. Dříve ten den vystoupí turnovské uskupení Lédl Jazz Q.

Lédl Jazz  Quintet:
Lédl jazz quintet vznikl někdy v roce 1996 jako tzv. „malá parta“ Turnovského big bandu. Kapelu pokřtil „otec turnovského jazzu“ a kapelník big bandu Láďa Hlubůček. V současné době LJQ tvoří čtyři muzikanti: Jiří Stránský a Marek Buble – saxofony, Robert Tomáš – bicí, Ivan Hájek – bass a leader Bohuslav Lédl – piano. S kapelou často spolupracuje Jaroslav Šolc – flétna a saxofon a Jiří Hlava – trubka. Repertoár LJQ zahrnuje jazzové standardy M. Davise, T. Monka, Ch. Parkera nebo A. C. Jobima, ale i novější kompozice Ch. Corey, J. Zawinula, H. Hancocka či K. Růžičky a M. Svobody.

Marian Varga:
Klávesový mág Marián Varga na koncertech unáší svojí hudbou posluchače tam, kde to zná jedině on, aby je po vystoupení vrátil nabité energií a omámené tím, co právě zažili.

V pátek bude na programu koncert největšího kvintetu ve střední Evropě, sedmi muzikantů kolem Josefa Uchytila a také vystoupení ženy s nevšedně průzračným lyrickým zpěvem Marie Puttnerové.

Jazz kvintet Turnov Pepy Uchytila:
Jazz kvintet Turnov založil Pepa Uchytil s Honzou Voňavkou v roce 1995 jako studentskou kapelu Gymnázia Turnov. Postupem času se z pětičlenného obsazení vyklubal největší kvintet ve střední Evropě, žánrově lavírující od dixielandu, přes tradiční swing, mainstream jazz až po jazzrock. S příchodem zpěváka Dominika Hyblera se repertoir rozšířil i o popjazzové skladby Jamie Culluma. Skupina už oficiálně neexistuje, muzikanti jsou ale aktivní v nejrůznějších orchestrech v regionu a rádi se Vám představí ve své „původní“ sestavě a s repertoirem, který představí průřez všemi styly, které máme rádi.

Marie Puttnerová:
Slovy Michala Němce „Maruška dostala od Boha křišťálově průzračný hlas, který s nevšedním citem dál zušlechťuje. Její zpěv je vlídný, zjitřeně naléhavý, jiný:  jakoby se, jen tak mimoděk, odlepil od země a pln dychtivého očekávání uletěl všednosti." Marie Puttnerová se narodila do rodiny amatérských hudebníků. V šesti letech se začala učit hře na housle, později i na klavír. Hru na hudební nástroje posléze vystřídal zpěv, který pro ni představuje nepřirozenější hudební projev. Marie působila v různých žánrových uskupeních od folku, přes rock až po jazz. (Marie Puttnerová Band - Itálie/CZ, Jablkoň, Půljablkoň, Cymbelín)

Koncerty budou oba dva dny začínat vždy v 19 a ve 20.30 hodin. 


Zakoupit zvýhodněnou dvoudenní vstupenku můžete pouze v předprodeji, ten bude probíhat do čtvrtka 19. března 2015. Pro on-line nákup dvoudenních vstupenek použijte prostřední odkazové tlačítko "vstupenky". 
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved