NAPŘÍČ 2014 – komorní festival napříč žánry

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 150,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na podiu nikdy nesetkali, představit (nejen turnovským) divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře, ale především přiblížit jim trochu jiné hudební žánry a originální interprety, než ty, které jim vnucuje každodenní mainstream. To co na nás leze každodenně z TV či rádií je oposlouchané a notoricky známé. Ale i to neznámé může být a většinou i je, kvalitní. Vždy je větší dobrodružství hledat v neprobádaných vodách, v tomto případě vodách menšinových žánrů a o to větší radost pak posluchač má z nově objevené skupiny či písničkáře. Kdo se tedy nebojí objevovat nové, nebude určitě litovat.

Letos jsme rozšířili program o dva účinkující a akci pojali skutečně jako festival pod střechou KC Střelnice, kde bude sál upraven do podoby improvizované hudební arény, částečně se stolovou úpravou. Diváci se tak můžou těšit na celkem pět hudebních bloků, během kterých se můžou libovolně nenuceně pohybovat mezi hledištěm a barem, v příjemné uvolněné atmosféře známé právě z festivalů. Zda si vy, co přijdete, poslechnete všech 5 účinkujících, nebo se během akce dojdete občerstvit na bar či do foyer, necháme na vás. Věříme však, že následující program vám nedovolí od 19 do 24 hod opustit sál.


LISTOLET (trance-folk / Brno)
Poetická kapela ze Západních Karpat mísí prvky folku, alternativního rocku a elektroniky. Listolet je známý svými výstřelky za hranice vlastního rybníku. V minulosti spolupracoval například s Beatou Bocek, Jitkou Šuranskou, Lucií Redlovou či Jakubem Čermákem.
Ačkoli je domovskou základnou Listoletu momentálně Brno, listoletci se hrdě hlásí ke svým kořenům v kopcích na východ od řeky Moravy, kde se cítí být doma a odkud čerpají inspiraci. Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako "velké hudební pohlazení, místy jemně proti srsti".

Listolet vznikl roku 2011 na základě stejnojmenného studiového projektu. Poprvé na sebe výrazněji upozornil na jaře 2012 svou účastí na albu coververzí Mňágy a Žďorp.
Téhož roku vychází u Indies Scope eponymní debutové album. V roce 2013 Listolet prorazil do tuzemských a zahraničních rádií i do televizního vysílání (MTV, ČT) se singlem Lullaby.Na podzim 2013 vychází taktéž u Indies Scope druhé album „Malý kluk“, se kterým se Listolet posouvá hlouběji do vod „folktroniky“.

Současní Listoletci: Tomáš Háček (klávesy, keytar, akordeon, zpěv), Kuba Navrátil (mandolína, kytara, saxofon, zpěv), Martin Kučera (trubka), Marek Vráblík (baskytara) a Lukáš Čech (bicí).


GABRIELA VERMELHO  (jazz-rock-alternativa / Brno - Praha)
Česká zpěvačka, houslistka, violistka, hráčka na kvinton, hudební skladatelka, performerka a herečka. Je neběžnou osobností naší hudební a divadelní scény, působící v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy. Je členkou Talichovy komorní filharmonie, primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg,  Heroldovým kvartetem, Orchestrem Gustava Broma, skupinou Čechomor atd. Hraje, zpívá a tvoří v kapelách Maraca a Zimbova, vystupuje společně s Epoque Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení Ewave, v poslední době nejčastěji se skupinou GaRe, se kterou natočila CD GaBaRet.

Skládá scénickou hudbu – inscenace Ondina ve Středočeském divadle Kladno (2008), taneční horror Jessie a Morgiana – Malostranská beseda (2010), baletní představení Nikdy nekončící příběh, liberecké Divadlo F. X. Šaldy (2011), je autorkou hudebního doprovodu k dokumentárnímu snímku ČT Uloupené mateřství (2009). Pro taneční seskupení ME-SA napsala a interpretovala hudební složku v představení Echoes (2009). Napsala a interpretovala hudbu k představení Havran skupiny Veselé skoky (2008).
Nevšední schopnost zvládnout stylově hudbu klasickou, jazzovou, folklórní a world music instrumentálně i pěvecky se zhodnotily v roce 2005, kdy za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka obdržela cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Spolupracuje se současnými českými mladými autory (Markéta Dvořáková, Aleš Pavlorek, Michal Nejtek, Jan Meisl), kteří pro ni píšou skladby v oblasti vážné muziky.
Na jaře roku 2013 dokončila hudbu k baletu Krvavá svatba, kterou uvádí Komorní scéna divadla J. K. Tyla v Plzni. V letech 2003 – 2009 jste ji mohli vidět v muzikálech Obraz Doriana Graye, nebo Excalibur.


NEVERMORE & KOSMONAUT  (acoustic-rock / Brno)
brněnské kvarteto (původně trio) v čele s písničkářem, textařem, zpěvákem a také dramaturgem Café Práh Michalem Šimíčkem, zvaným Kosmonaut. Debutovali v roce 2009 minialbem „V kruzích“. V roce 2012 začali v současné sestavě pracovat na svém debutovém albu a jako první vlaštovku vypustili čtyřpísňové EP. Již na něm, během pouhé čtvrt hodiny, kapela odhalila své trumfy. Jeho texty mají velmi často surrealistické kontury, asi docela rád používá metod automatických textů. To, jak kapela dokázala propojit Šimíčkovy mnohovrstevnaté texty s dynamickou a přitom průzračně akustickou hudbou, z ní učinilo výrazný příslib nejen na jihomoravské scéně. První plnohodnotné album „Mezi planetami“, které Nevermore & Kosmonaut vydali letos na jaře, dokazuje, že nejde o skupinu tří nebo čtyř hitů.

Kapelu tvoří basista Štěpán Axman, perkusista - multiinstrumentalista Aleš Vosáhlo a kytarista Pavel Karas. Kosmonaut je mj. dlouholetým členem Textové dílny Slávka Janouška.


THE BOBAND
boband je promenliva blize neurcena particka lidí (mladých,nadějných :-) ) kteří maj radi hudbu Boba Dylana a jeji rozmanitost prolinajici se mnoha zanry a styly...proto i slozeni skupiny je ruznorode a neustale se menici...ti, kteri maji radi zvuk sedesatych let se muzou tesit na tóny kytary a foukaci harmoniky,houslí,violoncella,piana az po klasickou rockovou sestavu...
 

FERNANDO SAUNDERS (USA)
Americký rockový a jazzový baskytarista, který patří k elitním světovým bezpražcovým basistům. Vyrůstal v Detroitu, kde sbíral první hudební zkušenosti, ale záhy se přesunul do New Yorku, kde bydlí dodnes. Tam se dostával k prvním zajímavým angažmá, z nichž hlavně to u Jana Hammera bylo hodně důležité. Právě s Janem Hammerem a Jeffem Beckem nahrál album Jeff Beck with the Jan Hammer Group Live. Prosadil se i u takových umělců, jako jsou Lou Reed, se kterým hrál již od začátku 80.let 20.století až do jeho smrti, nebo Marianne Faithfull, John McLaughlin a plno dalších.

Natočil čtyři autorské desky, z nichž tu poslední v roce 2011 v Ostravě, na jejíž natáčení si pozval  i několik světových muzikantů. Byl to například Lou Reed, Suzanne Vega, Jan Hammer, bubeník JT Lewis (Sting, Tina Turner, ...), klávesista Derek Nakamoto (Will Smith) – a přirozeně si pozval i několik českých umělců,  z Čechomoru houslistu Karla Holase, bendžistu Luboše Malinu a zpěvačky Katku García a Evu Borskou.

V Turnově se Fernando Saunders představí se svoji kapelou, nabitou skvělými muzikanty.
 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved