Mušle, káva, víno... Pojďme na Camino!

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

50,-

Čtyři ženy, deset dní, dvě stě kilometrů a zážitků na tisíce!

Tak by se dalo v jedné větě popsat naše putování po španělské Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela, a dále až na konec světa. Cesta, která je známá díky spoustě příběhů a historek, cesta, na kterou se vydávají lidé z celého světa už od středověku. Co je k tomu vede? Jaké je to být poutníkem v 21. století? Proč lidé vymění pohodlí svých domovů a vláčejí se s těžkými batohy X kilometrů denně?  O to bychom se s vámi rády podělily.

Každý, kdo šel Camino (jak se Svatojakubské cestě běžné říká) ví, že tato pouť není pouhou turistickou dovolenou - není pouze o poznávání španělských památek a nádherné přírodě. Je to neuvěřitelná a úžasná pouť, která je spojená s duchovním prožitkem. Při chůzi člověku samovolně plují myšlenky v hlavě. Člověk ničím nezatížen (kromě batohu) cítí a vnímá vše mnohem intenzivněji. Potkaly jsme spoustu úžasných lidí a jenom zíraly, jak to na pouti funguje a jde – i o to málo, co jsme my poutníci měli, jsme se dělili a pomáhali si. A my jsme si říkaly, proč to tak nemůže fungovat v běžném životě? Zajímavé bylo, že na co si člověk pomyslel, to se mu na cestě splnilo. Obyčejné věci se zkrátka plnily. A když jsme nevěděly kudy jít, tak se vždy objevil někdo, kdo nám cestu ukázal. Na pouti pochopíte spoustu věcí a zjistíte, co je v životě opravdu důležité. Den ode dne člověk cítí, že se stává silnějším a silnějším.

Tato pouť nám dala hodně a naučila nás ještě víc. Nikdy bychom nevěřily, že dvanáct dní a z toho deset dní poutě může člověka tak silně ovlivnit, obohatit a může mu přinést tolik prožitků. Naše pouť nás dovedla až na konec světa - a to doslovně. A i když to bylo pouhých dvě stě kilometrů za deset dní s cca deseti kilovým batohem na zádech, tak nám přijde jako bychom byly pryč celý rok.

Přijďte nasát jedinečnou atmosféru španělského Camina - cesty, která je lemována překrásnou přírodou, památkami, ale která je především protkána pozitivní energií. Přijďte si poslechnout naše vyprávění o neobyčejném putování po Svatojakubské cestě až na konec světa. Vše jsme dokumentovaly, takže se můžete těšit nejen na povídání, ale i pestré fotky.

Srdečně Vás zveme!

Iva + Jana + Kamča + Véra

2022 © KC Turnov, All Rights reserved