Misantrop

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 380,-

v předprodeji 350,-

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30dní. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Kdo není sebevrah, ten se přizpůsobí.“

Alcest nesnese už kolem sebe nikoho. Nenávidí přetvářku, a ta se stala konvencí. Upřímnost je k smíchu. On je k smíchu. Odešel by okamžitě do ústraní, kdyby jeho milovaná nebyla středem pozornosti právě v této společnosti. Je nutné se rozhodnout.
Misantrop je ve Švandově divadle zaníceným idealistou se vším všudy. Plamenná síla jeho ega mnohé osloví, jiné odrazuje, jak tomu bývá u rebelů. Silný mravní apel a filozofující pasáže titul odlišují od jiných autorových dramat. Udržet společenské postavení má svá pravidla, vymanit se z nich znamená vydat se cestou poustevníka. Misantrop přináší také téma lásky a závislostí, realizujících se v intimních i veřejných předpokojích salonního života, kterým Alcest sice pohrdá, ale vášnivě rád s ním soupeří.
Scénickou dekoraci (Jozef Ciller) tvoří postupně odstraňované a ne zcela stabilní estetické zástěny. Jako symbol toho, že zdi, které mezi sebou stavíme a mezi nimiž se jako v labyrintu hledáme, mohou být vratké. Navíc ryzí cit nepotřebuje hru na schovávanou. V představení hraje důležitou roli i sedací nábytek. Alcest s sebou nosí své sveřepé já, ikonickou černou thonetku.

Hrají:

Eva Josefíková

Filip Čapka

Jacob Erftemeijer / Michal Sedláček

Marek Pospíchal

Martina Krátká

Tomáš Červinek

Bohdana Pavlíková

Jiří Weiner

David Punčochář

 

Režisér: Lukáš Brutovský  

Švandovo divadlo, Praha 

 

 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2016.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved