Markéta Baňková

Kavárna KUS

Žádné představení není v programu.

vstupné

zdarma

V březnu bude hostem  Petra Viziny v pořadu O literatuře Markéta Baňková, česká spisovatelka a výtvarnice věnující se novým médiím.

Jádro její výtvarné práce tvoří internetové projekty, které se řadí do žánru net art a jistě i na ně přijde řeč. Hlavním tématem povídání ale zůstane její literární tvorba, která popularizuje vědu beletristickým způsobem. Za svou knižní prvotinu Straka v říši entropie (2010), sbírku bajek pro dospělé i děti inspirovanou fyzikálními zákony, kterou nejen napsala, ale také ilustrovala, získala autorka Cenu Magnesia Litera za objev roku 2011.

Její aktuální kniha Maličkost, opět s autorčinými kresbami, nese podtitul „romance z času genetiky“. Je to novela z vědeckého, studentského a lékařského prostředí a jedním z jejích témat je genetika, která v dnešní době mění pohled na nás samotné. Jsme jen loutkou svých genů? Ovlivňují naši vůli paraziti? Je náklonnost k příbuzným pouhým narcismem? Odpovědi pomůže na besedě hledat i zvláštní host - Marek Turnovec, povoláním genetik pocházející z Turnova.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved