Knězovy děti

(The Priest`s Children)

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

90,-

Festivalová permanentní vstupenka na 5 představení 350,-

Festivalová permanentní vstupenka na 10 představení 500,-

PROJEKCE V RÁMCI FESTIVALU FILMOVÁ EVROPA V KINĚ SFÉRA.

Chorvatský režisér Vinko Brešan je mistrem komediálního žánru a české publikum si jistě vzpomene na jeho předchozí snímky jako Bez konce, Svědkové či Duch maršála Tita. Stejně jako tyto filmy, uvedl Brešan Knězovy děti na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byl již potřetí nominován na cenu Křišťálový Glóbus. 

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů“ se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly.

Film Knězovy děti byl natočen podle divadelní hry Mate Mitišiće, který ji také zadaptoval do podoby scénáře. Humornou formou líčí závažná témata, která jsou v dnešním Chorvatsku aktuální. Kromě uvedení na MFF Karlovy Vary 2013 byl film představen na MFF v Pule 2013, kde získal cenu pro Nejlepšího herce ve vedlejší roli, a na Mezinárodním filmovém festivalu Praha – Febiofest 2014.

CHORVATSKO, SRBSKO

MFF Praha - Febiofest 2014
MFF Pula 2013 - cena pro Nejlepšího herce ve vedlejší roli
MFF Karlovy Vary 2013 - soutěž, nominace na Křišťálový Glóbus

režie: Vinko Břešan, scénář Mate Mitišić, kamera: Mirko Pivčević, hudba: Mate Mitišić, střih: Snadra Botica Brešan

hrají: Krešimir Mikić, Nikša Butijer, Dražen Kühn, Marija Škaričić, Jadranka Đokić

Zajímavosti:

Goran Bogdan, jenž ve snímku ztvárnil Jureho, je v Čechách též známý díky reklamě na Poděbradku, v níž hraje chorvatského číšníka Šimiho.

Tvůrci potřebovali k natáčení několik tisíc kondomů, a tak hledali sponzora. Žádná dohoda se nezdařila, a proto musel štáb začít skupovat kondomy po celém Záhřebu. Nenašli však žádné o velikosti XL.

komedie/drama, HRK/SRB, 2013, 93 min., 12+, titulky

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved