Jitka Zelenková

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 270,-

na místě 320,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Recitál Jitky Zelenkové, spoluúčinkují Lev Rybalkin (klavír) a František  Raba (kontrabas) .

Koncertní vystoupení stálice české populární hudby, majitelky sametového hlasu, nazývané hudebními publicisty “první dámou baladických písní”.

O Jitce:

Narodila se v Brně v hudební rodině, otec byl dirigent a matka zpěvačka. Zpívat začala v Poděbradech. Vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě.

Ještě než odmaturovala- již hostovala v pražských divadlech Rokoko a Apollo a také ve filmu Bylo čtvrt a bude půl. Po maturitě nastoupila do angažmá divadla Rokoko kde účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. 

V roce 1973 Jitka Zelenková dostala nabídku k účinkování po boku Karla Gotta ve skupině Ladislava Štaidla se kterým procestovala mnoho zemí, kde vystupovala téměř čtrnáct let nejen jako vokalistka, ale i jako sólistka. V roce 1980 nahrála první sólové album Zázemí, které se setkalo s velkým ohlasem u posluchačů i odborníků. 

V současné době Jitka Zelenková vystupuje se sólovým recitálem, kde ji doprovází František Raba na kotrabas a Lev Rybalkin na klavír, dále vystupuje jako host orchestrů: např. Orchestr Gustava Broma, Big Band Felixe Slováčka, Golem, Boom-band!. Aktivně a pravidelně se účastní řady charitativních koncertů.

 

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved