Jitka a Ondřej Koláčných a Veronika Vildmanová

Dům Na Sboře

vstupné

předprodej 60,-

na místě 80,-

děti zdarma

4. Adventní koncert

Adventní koncert k poctě pátera Antonína Marka uvádíme ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka.

Účinkující

VERONIKA VILDMANOVÁ - soprán
Zpěvu se věnuje od doby vysokoškolských studií, kdy vedle studia informační vědy a knihovnictví na filosofické fakultě University Karlovy v Praze zároveň studovala na Pěvecké konzervatoři Praha u sólistky Národního divadla prof. J. Soběhartové. V době studií pro Český rozhlas natočila cyklus Ilji Hurníka Písničky s flétnou. V letech 2001-2008 žila na Dálném východě, odkud jsme ji mohli slýchat jako spolupracovnici Českého rozhlasu Radiožurnál nebo tehdejší zpravodajské televize Z1. Po návratu do České republiky pokračuje v pěveckém školení u profesora dr. M. Pospíšila v Praze a pravidelně vystupuje v programech komorní a duchovní hudby včetně občasných výletů do jiných žánrů. Pochází z Malechovic v Českém ráji, žije v Jičíně. 

JITKA KOLÁČNÁ BŘÍZOVÁ - housle
Vystudovala brněnskou konzervatoř v oboru hra na housle u MgA. Pavla Suka. Bezprostředně po absolutoriu působila rok v Symfonickém orchestru státu Yucatán v Mexiku, kde také vyučovala ve hře na housle. Tehdy začal její zájem o mexickou kulturu. V roce 2010 se stala bakalářem v oboru hudební manažerství na Hudební fakultě JAMU v Brně. Jako houslistka spolupracuje s různými komorními a symfonickými ansámbly - Brněnští komorní sólisté, Komorní orchestr Národního divadla v Praze, Komorní filharmonie Vysočina, židovská kapela HaChucpa atd.V letech 2007 – 2009 působila jako oficiální výpomoc orchestru opery Národního divadla v Brně. Působí v hudebním uskupení Vámonos (nová mexická hudba) a s manželem v houslovém duu. Je manažerkou Hudebních interpretační kurzů Opočno, které se konají již 10 let. Na ZUŠ v Jičíne vyučuje hru na housle. Od roku 2010 s manželem pořádá úspěšný Cyklus klasické hudby.

ONDŘEJ KOLÁČNÝ– housle
Jeho začátky ve hře na housle jsou spojeny s Mgr. J. Hornovou, ke které chodil na ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně. Stal se laureátem houslové soutěže Muzikova Paka. Vystudoval Konzervatoř Brno obor hra na housle u Mgr. Jiřího Besperáta, poté působil v Symfonickém orchestru státu Yucatán v Mexiku, kde také vyučoval. Je činný především jako komorní a orchestrální hráč (hrává například se soubory Komorní filharmonie Vysočina, Brněnští komorní sólisté, Komorní orchestr Národního divadla Praha), pravidelně se zúčastňuje s těmito soubory zahraničních zájezdů (Německo, Španělsko). Je bakalářem oboru Teorie a interpretace staré hudby na Akademii staré hudby na FF Masarykovy univerzity Brně. V této oblasti spolupracuje s Michaelem Pospíšilem, Robertem Hugem. Působí jako příležitostný violista (především v ansámblu Vámonos). Spolu se svoji manželkou je pořadatelem Cyklu klasické hudby v Jičíně. Věnuje se také uměleckému přednesu a herectví.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

VSTUPENKY NA ADVENTNÍ KONCERTY NENÍ MOŽNÉ REZERVOVAT/NAKUPOVAT ONLINE.

2021 © KC Turnov, All Rights reserved