Jaroslav Samson Lenk a Radim Zenkl

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 120,-

na místě 160,-

Netradiční koncert dvou zdánlivě nesourodých hudebníků se chystá na turnovskou Střelnici.

Jaroslav Samson Lenk je český folkový a trampský písničkář, Radim Zenkl je světovým mandolinistou a flétnistou. Toto na první pohled neobvyklé spojení dalo vzniknout pestrému a vyváženému pořadu, ve kterém zazní Samsonovy písničky, Radimovy instrumentálky a keltské a středověké skladby. Oba interpreti se na pódiu vzájemně inspirují a doplňují, jde o velmi působivý hudební zážitek.

Jaroslav Samson Lenk patří dlouhodobě k předním osobnostem českého folku. Vystupuje také se svou kapelou Samson a jeho parta, v triu s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem. Širší veřejnosti je také známý jako autor dětských písní k večerníčkům jako Méďové, Vydrýsek nebo Madla a Ťap atd. V roce 2008 s ním spříznění lidé založili malou soukromou rozhlasovou stanici Rádio Samson, která je zaměřená na folk, country a trampskou hudbu.

Radim Zenkl je jedním z předních světových hráčů na mandolínu. Obohatil svět o novou techniku hry na tento nástroj, takzvaný „zenkl style“, který zní jako by hrály dva nástroje současně. Od léta 1989 působí Radim Zenkl v USA, kde také zvítězil v prestižní americké mandolinové soutěži s mezinárodní účastí. Koncertně a studiově spolupracuje s předními světovými hudebníky v oblasti bluegrassu a nové akustické hudby.

Spolupráce Jaroslava Samson Lenka a Radima Zenkla začala už v roce 1999 ve společném pořadu s Vlastou Redlem a Slávkem Janouškem. O jedenáct let později vyšlo Samsonovo a Radimovo společné album s názvem Troubadour Tour.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved