Jan Šimandl

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 120,-

Jan Šimandl patří k nejmladším českým klavíristům. Pro své interpretační kvality byl vybrán do Listiny mladých Nadace Českého hudebního fondu.

Vyrůstal v Karlových Varech v rodině hudebníků (otec skladatel a matka houslistka). Hře na klavír se začal učit v šesti letech, poté studoval na Konzervatoři v Plzni ve třídě MgA. Věry Müllerové. V roce 2009 se stal posluchačem Janáčkovy akademie múzických umění u prof. Aleny Vlasákové a nyní studuje v rámci stáže Erasmus na Hochschule für Musik, Theater und Medien v německém Hannoveru u prof. Rolanda Krügera. Účastnil se řady mistrovských kurzů českých i zahraničních pedagogů, vystupoval na Mezinárodním klavírním festivalu 2011 v New Yorku, na festivalech Dvořákův karlovarský podzim, Beethovenovy dny a Janáček Brno. S úspěchem absolvoval koncerty po Švédsku, Španělsku, Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Japonsku či USA.

Jan Šimandl získal 1. cenu na mezinárodní soutěži „Pro Bohemia“, 1. cenu na Soutěži českých konzervatoří a 2. cenu a titul laureáta na Mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni. Jako jediný Evropan byl vybrán na soutěž „Young Artists Piano Competition“ v americkém Rochesteru. Pravidelně natáčí pro Český rozhlas a vystoupil několikrát s Karlovarským symfonickým orchestrem, Plzeňskou filharmonií, či Filharmonií Brno.

V připravovaném večeru zazní slavné sonáty Ludwiga van Beethovena „Patetická“, „Valdštejnská“, „Měsíční svit“ a „Appassionata“.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved