Jan Kačer na Pohovce Zuzany Maléřové

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

200,-

seniorské vstupné na OSV 140,-

Na Pohovku do turnovského Městského divadla si v prosinci pozve spisovatelka Zuzana Maléřová herce Jana Kačera rovnou s jeho dcerou Adélou Kačerovou Kubačákovou. Oblíbená talk show zve opět na pohodové posezení, při kterém se hosté pouštějí i do osobnějšího vyprávění a odhalují něco ze svého soukromí.

Spisovatelka Zuzana Maléřová má za sebou nejen pěknou řádku knih oceňovaných kritikou i čtenáři, ale i vlastní divadelní projekty (v pražském Divadle Viola či v Národním divadle)  a dlouholetou spolupráci s Českým rozhlasem a Českou televizí (v posledních letech natočila třináct dokumentů v rámci cyklu Neobyčejné životy). 

Jako hosta si do pořadu Pohovka pozvala legendu českého divadla a filmu, významného herce a divadelního režiséra Jana Kačera. Jeden ze zakladatelů pražského Činoherního klubu, jehož režijní rukopis výrazně ovlivnil celou velkou hereckou generaci této mimořádné scény, zanechal výrazné stopy i v letitém ostravském angažmá. A to i tehdy, když v něm pobýval nedobrovolně jako ve vyhnanství.

Jan Kačer hrál ve významných filmech režisérů, jako byl Vláčil, Schorm a další. Připomeňme alespoň filmy Údolí včel, Každý den odvahu či televizní seriál Jana Eyrová. Herec je známý nejen jako mimořádná charizmatická osobnost, ale je i výborný a zábavný vypravěč, o čemž se jistě přesvědčí diváci tohoto rodinného adventního setkání.

Jan Kačer, je otcem tří dcer a ta nejmladší, která se vydala v hereckých šlépějích, bude rovněž hostem večera. Adéla Kačerová Kubačáková po studiích na DAMU prožila sedm let v angažmá v Českých Budějovicích a diváci ji mohli vidět hned na několika pražských scénách – v Divadle Na zábradlí, V Řeznické, ve Švandově divadle, v Kalichu a dalších. Na jevišti už si zahrála jak s maminkou Ninou Divíškovou, tak s tátou, a to dokonce i v jeho režii. Ale především s nimi prožila pozoruhodné dětství, "ukrytá" za závěsem v obýváku, kde nepozorovaná naslouchala těm úžasným a bouřlivým hovorům umělců a tvůrců, kteří k nim docházeli.
 

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved