24.4.2018

Thajsko nahradí Svatá hora Athos

Vážení cestovatelé, přednáška Cestovatelského klubu o Thajsku bude nahrazena přednáškou o jednom ze tří poloostrovů na severořeckém Chalkidiki. 

Nachází se zde mnišský stát, tvořený dvaceti mužskými kláštery (v pravoslaví se říká monastýry).

Na Svatou Horu je přístup pouze po moři. Loď vyjíždí každý den z vesničky Ouranopolis, kde je nutné vyzvednout zvláštní povolení. Tím je omezen přístup turistů. Každý muž si však může v patřičných lhůtách toto povolení opatřit a pak může tři dny na Athosu strávit. Ubytování a stravu bude mít zadarmo v monastýrech, které si sám vybere. Více >

23.4.2018

Událostí týdne bude půlnoční premiéra nových Avengers

Drazí milovníci kultury, rádi bychom vás upozornili, že od května se mění otevírací doba kavárny KUS. Nově budeme mít otevřeno vždy v pátek a v sobotu od 14 do 20 hodin, při akcích KCT pak jednu hodinu před jejich začátkem.

Již v pátek 4. května proběhne koncert Podkrkonošského symfonického orchestru, který nabídne to nejlepší z latinskoamerické hudby za posledních 100 let!
 

Tento týden vám doporučujeme:

Avengers: Infinity War
Půlnoční kostýmová premiéra
Užijte si nejočekávanější komiksový film posledních let v unikátní atmosféře půlnoční premiéry! Přihlásit se můžete na komiksový kvíz, který bude od 23:00 premiéře předcházet. Čekají na vás otázky napříč celým filmovým vesmírem Marvelu.Více >

16.4.2018

Vyrazte do divadla na komedii a do kina na operu

Drazí milovníci kultury, sobotní večer tohoto týdne bude patřit opernímu dílu W. A. Mozarta Kouzelná flétna, kterou uvidíme v podání jednoho z nejvyhlášenějších operních domů - Teatro alla Scala v Miláně. Příběh lásky prince Tamina a princezny Paminy je jedním z nejhranějších děl operního repertoáru.

Ještě předtím je zde jedna z posledních možností ke zhlédnutí nejnovějšího filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha, který promítáme v sobotu i v neděli.

Doporučujeme vám tyto pořady:
Jméno

Duchaplná francouzská konverzační veselohra.Více >

9.4.2018

Čeká nás sluncem i kulturou rozzářený týden

Drazí milovníci kultury, tento týden zahájíme pondělním travesti představením Holky na tahu, s kterým do Městského divadla zavítá skupina Techtle Mechtle. Volná místa jsou stále k dispozici.

Ve čtvrtek se na Pohovce sejdeme s mladou, krásnou a talentovanou Anetou Krejčíkovou a v sobotu si rozhodně nenechte ujít koncert kapely T.D.I, dua Tamdoletma a Mollie Schaefer, kteří vystoupí v kavárně KUS v rámci oslav 110 let založení turnovského gymnázia. Vstupné bude opět dobrovolné.

Kino Sféra vás tento týden zve na Hmyz Jana Švankmajera, Rampage: Ničitelé s Dwayne Johnsonem, krásnou pohádku pro celou rodinu Králíček Petr, či nejnovější sci-fi z dílny Stevena Spielberga Ready Player One: Hra začíná.

Doporučujeme vám tyto pořady:
Ivana Myšková (O literatuře)Více >

6.4.2018

Cyklus Mámo, táto uzavře rekordní sezónu

S dubnem je tu i závěr sezóny dopoledních sobotních pohádek cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!

Dubnové představení již tradičně zahajujeme losováním celoroční soutěže. I tentokrát se divákům podařilo překonat rekordní účast v soutěži z minulé sezóny. Počet přihlášených do soutěže se tentokrát blíží číslu 100.

Obliba sobotních pohádek nás velmi těší, průměrná návštěva za sezónu stoupla z loňských 190 na letošních 204 diváků na jedno představení.

Nejpilnější diváci a účastníci soutěže navštívili pět ze sedmi dosud uskutečněných představení a nejednalo se o vyjímky, bylo jich totiž hned několik.Více >

2.4.2018

Týden ve znamení Oscary ověnčených snímků

Vážení milovníci kultury, tento týden nás čeká jeden ze tří posledních Cestovatelských klubů této sezóny. Společně s Jindřichem Krásou se ve středu 4. dubna vypravíme na norskou náhorní plošinu Hardangervidda.

Událost týdne:
Oscarový týden
Přehlídka nejlepších filmů roku 2017

V březnu proběhlo jubilejní 90. oceňování nejlepších filmů uplynulého roku prestižními Oscary. Sedm nejvýraznějších vítězných snímků uměleckých i technických kategorií můžete v kině Sféra vidět v rámci Oscarového týdne od 5. do 8. dubna za jednotné vstupné 100 Kč (Coco pro děti 80 Kč).

Uvidíte: Tři billboardy kousek za Ebbingem, Coco, Tvář vody, Já, Tonya, Dunkerk, Dej mi své jméno, Nejtemnější hodinaVíce >

26.3.2018

Potkejte se s Emilem Haklem i Bárou Polákovou

Vážení milovníci kultury, poslední březnový týden zahájíme úterní projekcí Filmového klubu, který nabídne český dokumentární snímek o operní pěvkyni a herečce Soně Červené.

Přes setkání v pořadu O literatuře s Emilem Haklem se dostaneme k očekávanému sci-fi snímku Ready Player One: Hra začíná, animovanému Sherlocku Koumesovi, biblické Máří Magdaléně a také ke koncertu úžasné Barbory Polákové.

I tento týden je tak z čeho vybírat, těšíme se na vás!

 Více >

25.3.2018

Filmové premiéry v dubnu: MARVEL představí Infinity War

Kromě velkých premiér, na které vás zveme níže, vás v dubnu zveme především na Oscarový týden, během kterého si připomeneme ty nejdůležitější a oceněné snímky letošními již 90. Oscary.

Od čtvrtka 5. do neděle 8. dubna tak můžete ve Sféře shlédnout drama Tři billboardy kousek za Ebbingem, překrásnou pohádku pro celou rodinu Coco nebo také divácky úspěšný válečný snímek Dunkerk a samozřejmě absolutního vítěze – Tvář vody.

TIP SFÉRY
Avengers: Infinity War 

Desetiletá cesta komiksových hrdinů Marvelu vrcholí!Více >

19.3.2018

Jan Čenský, Ondřej Halama i Giacomo Puccini

Vážení milovníci kultury, tento týden si nenechte ujít výpravu za krásami Ruska a Mongolska, kam se podíváme v rámci Cestovatelského klubu díky multimediální přednášce Pavla Svobody již ve středu.

Především dětské diváky potom zveme o víkendu do kina Sféra, které promítá příběh Králíčka Petra. Očekávaný dobrodružný rodinný film je zárukou dobré zábavy i pro rodiče. Pro ty, kteří si libují spíše v žánru sci-fi, nabízíme pokračování série Pacific Rim: Povstání.

Doporučujeme vám také tyto pořady:
Jan Čenský (Pohovka)
Ondřej Halama & Nothingham (koncert)
Giacomo Puccini – Bohéma (Opera v kině)
Více >

16.3.2018

Za pohádku drahokam

Turnovský drahokam je prestižní regionální loutkářskou přehlídkou Libereckého kraje a Českého ráje.

Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam vznikla v roce 1983 jako neformální setkání loutkářů. Do roku 1987 proběhlo pět ročníků. Pak následovala dlouhá osmiletá pauza. Obnovený šestý ročník (1996) vznikl v režii LS Na Židli. S novým státoprávním uspořádáním a vznikem nových krajů se stal Drahokam krajskou přehlídkou.

Přehlídka se koná za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje a Města Turnov. Hodnotí ji odborná porota ve složení Mirka Vydrová (divadlo Bořivoj Praha), Martina Hartmannová (divadlo Alfa Plzeň) a Michal Drtina (Nipos – Artama Praha),..Více >

archiv »


kalendář akcí
duben 2018
po út st čt so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

2018 © KC Turnov, All Rights reserved