Ideální pár - ZRUŠENO

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 320,-

na místě 360,-

Současná tragikomedie o relativitě věcí, o umění lhát, (ne)schopnosti milovat a o tom, co už nejde vzít zpátky. Ideální pár je první počinem producentské skupiny Teď! Divadlo, inscenace měla premiéru 5. března v Žižkovském divadle Járy Cimrmana v Praze.

Jsou dva, jsou mladí a mají tolik společného! Ona a on – na první pohled ideální pár. Alespoň to tak vypadá. Jenže pak je najednou všechno jinak. Lež je prozrazena, důvěra otřesena a naděje slábne. Máte všechno a za chvíli nemáte nic. Nezbývá, než se tomu všemu zasmát. Anebo se radši zabít?

Polská hra Ideální pár, přeložená do češtiny pod názvem Nejvíce sebevražd se páchá v neděli, získala v zemi svého vzniku řadu cen. „Jde o současnou tragikomedii ze života mladých úspěšných lidí, pro které je práce vším a názory druhých cennější než vlastní život. Příběh diváky přesvědčí, že ani svět těch nejúspěšnějších, kterým na první pohled nic nechybí, není tak dokonalý, jak by se mohlo zdát,“ řekl pro ČTK producent Václav Blumentrit.

„Vnímám to jako hru o nekonečném nepochopení, míjení se, rozmařilosti, naivitě a neschopnosti postavit se problémům a sobě samému čelem. Z toho pak vyplývají i následky,“ dodal režisér Adam Kraus.

Teď! Divadlo chce podporovat a rozvíjet možnosti mladých uměleckých osobností a nabídnout jim prostor pro tvorbu. Sdružuje profesionály a herecké osobnosti mladší generace. „Chceme dělat divadlo jinak, vrátit se k jeho principům a dát divákům možnost užít si jeho přítomnost a pomíjivost,“ komentoval dramaturgické směřování nové skupiny producent Hanuš Jordan.

Afterparty v Barnebaru

Po představení Ideální pár bude následovat afterparty v nedalekém Barnebaru.Přijďte si popovídat s herci o svém zážitku z divadla nebo o čemkoli jiném vás napadne. Více informací najdete zde


autor: Anna Burzyńska, režie: Adam Kraus

hrají: Kristýna Leichtová a Marek Adamczyk

Zakoupené vstupenky vracejte na recepci KC.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved