Hana a Petr Ulrychovi

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 340,-/300,-

na místě 330,-/370,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Od beatových začátků se dostaneme až k čerstvým novinkám repertoáru. Uslyšíte dnes už půl stoletou hudební a textovou cestu k Javorům, co rostou z vědomí kořenů a odmítají dobové zařazování.

Rok 2014 je pro sourozence Ulrychovy vpravdě rokem jubilejním. Haně je 65 let, bratru Petrovi dokonce rovných sedmdesát, a aby toho nebylo málo, slaví čtyřicet let i kapela Javory a pět let Javory beat. To už je dostatek důvodů k tomu, aby vydavatelství Supraphon 7. března vydalo v rámci svých trojdiskových kompletů kompilační výběr i této známé dvojici. Pod názvem "Půlstoletí" bude možno nalézt na těchto discích mnoho skladeb z celé jejich bohaté kariéry.

Více než tříhodinový pohled na kariéru nabídne chronologicky řazený seznam písní, nad kterým strávili spoustu času Petr Ulrych a hudební publicista Pavel Víšek. Necelou šedesátku nahrávek doprovodí i výpravný booklet s množstvím zajímavých fotografií, komentáři kritiků a historickým shrnutím kariéry, která je zde mapována od roku 1964 až po rok 2012. Samozřejmě nebude chybět ani celá řada společných vystoupení Javorů a Javory beatu.

"Společné koncerty Vám nabídnou možnost poslechnout si to podstatné z celé naší hudební historie. Od beatových začátků se dostaneme až k těm nejnovějším písničkám. Snad v nich uslyšíte naši padesátiletou cestu k Javorům, co rostou z vědomí kořenů a odmítají dobové zařazování. Snad zaslechnete bigbeat v houslích a cimbálu Javorů, v Javory beatu zase energii bez přebytečných decibelů. A nakonec si vychutnáte Vaše nejoblíbenější v nástrojově pestrém společném závěru," píší sourozenci na svých oficiálních stránkách.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved