HalloDrn, RAiN & Hitmakers

(Malá (domácí) scéna)

Kavárna KUS

vstupné

dobrovolné

Kapela HalloDrn již od počátku devadesátých let čeří temné vody tuzemského  rocku. S probíhajícími léty, jak se měnily sestavy kapely, objevovaly se v muzice různorodé hudební vlivy, které se vyprofilovaly do dnešní stylové podoby HalloDrnu tzv. Village Core. V kapele v současné době již pevně zakořenili čtyři zkušení rockoví harcovníci pocházející z různých regionálních uskupení - Tomáš Šimek, Michal Ceé, Martin Pitl a Martin Bouchal. Jejich minulost a tvrdě prožitá léta jsou velkým přínosem pro současnou tvorbu. HalloDrn se svojí původní muzikou je zárukou pevných riffů, hutné rytmiky, sžíravého vokálu a je upřímnou výpovědí o drsném životě lidí v podhůří Krkonoš.


Hudební skupina RAiN vznikla v prosinci roku 2002 z trosek kapel H.U.M.R.a LAZY MAKER. Zpočátku hrála především thrash metal. Postupem času a střídáním členů se propracovává k modernímu soundu ve vodách úderného crossover rock/metalu se silnými melodickými prvky. Za svou kariéru kapela odehrála stovky koncertů a festivalů nejen v ČR, ale i v Polsku či Německu. RAiN si zahrál po boku takových kapel jako je Masterplan, Blaze Bayley, Absolva, Turbo, Citron, Kreyson, Škwor, Limetall, Traktor, Dymytry, Vilda Čok, Komunál, Walda Gand, Argema a spousty dalších. Z původní sestavy zůstal již jen zakládající člen zpěvák, textař a dříve kytarista Honza Kvapil. Kapela se v současnosti těší poměrně širokému zájmu posluchačů, který se stále rozrůstá.


Počátky kapely Hitmakers se datují do roku 1996, kdy vznikla kapela s názvem Tom Mašek Band ve složení Jiří Brodský, Milan Lamač, Tomáš Mašek a Jiří Svoboda. V roce 2001 byla instrumentální sekce rozšířena o klávesy v režii Tondy Maršálka a kapela mění svůj název na Hitmakers. Na jaře roku 2005, po vzájemné dohodě, opustil kapelu Tomáš a na post zpěvačky nastupuje Katka „Sekyrka“ Petráňová, která následně s kapelou absolvovala léto v plné zátěži. Rok se s rokem sešel a na podzim roku 2006 byla s Katkou přerušena spolupráce z důvodu jejího časového zaneprázdnění. Hledání dalšího zpěváka či zpěvačky bylo zamítnuto, nezbývalo než odhalit ve zpěvu skryté rezervy a hlavním zpěvákem se stává kytarista Jirka. Kapela v roce 2009 pozastavuje činnost a šest let působí v jiném hudebním uskupení. Na jaře roku 2016 se kapela vrací na pódia a ze zakladatelů zůstává kytarista, zpěvák Jiří Brodský a baskytarista Milan Lamač. Nově přicházejí mladí členové, klávesista a zpěvák Jaromír Bartoš, ml. a za bicí usedá Radek Nevyhoštěný. Na jaře roku 2018 z časového zaneprázdnění opouštějí kapelu  klávesista a zpěvák Jaromír Bartoš, ml. a bubeník Radek Nevyhoštěný. Bubenický post obsazuje Dominik Novotný a kapela pokračuje dál bez kláves.
 

2021 © KC Turnov, All Rights reserved