Funkin´ Turnov 12

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 200,-

na místě 250,-

Stejně jako v minulých ročnících tohoto festivalu se můžete těšit na pořádnou nálož funku, soulu a groovu. Letos v podání pěti kapel:

TE.RE.ZA!
Sebi, kytarista kapely Hitfakers, vždy toužil zahrát si v kapele na bicí. Když se pak potkal s Terezou, holkou co hraje na akustickou kytaru a zpívá, bylo jasné, že této šance musí využít.
Přizvali k sobě ještě další hudební přátele a v květnu 2015 vznikla kapela TE.RE.ZA!, která hraje vlastní věci na pomezí popu a soulu a občas pro radost svou i publika věci převzaté.
Tereza Rejzlová – kytara, zpěv * Eusebio Llupi - bicí, Ondrěj Kuchař – klávesy * Jan Patka – bass

SIMPLE MUFFIN
Dle SIMPLE MUFFIN um í hrát pro studenty, hospodský, kuchaře a zahradníky každej. Proto zaslíbili kapelu lidem z kanclů. Zasloužej si to a jsou populární hudbou opomíjený. Hrají taneční muziku, funk, pop, čardáše a šansóny. Společným jmenovatelem je autorská taneční řežba, se kterou boříme kancly a sály. Se svoji kancelářskou show objíždí festivaly po celé republice. V roce 2010 vydali první desku s názvem Muffia, Ke dvou singlům (Korporát a Lezec) z připravované desky natočili videoklipy.
Martin Kysl – zpěv * Jan Vítkovský – kytara, zpěv * Vít Zima – bass, zpěv * Ondřej Veselý – bicí * Karel Mareš – klávesy * Cyril Hirsch – perkuse, zpěv


The High Corporation (USA / SK / CZ)
Potkala se dcera pastora s vyznavačem lámaných beatů, přizvali k sobě klasického kytaristu a ctitele spodních frekvencí, přičemž s údivem zjistili, že je pojí společné hudební představy, které se rozhodli přetavit v skutečnost. Usilovně pátrají po nových zvukových barvách, hudebních směrech a způsobech vyjádření. Jejich krédem je vývoj a jejich možnosti jsou v zásadě neomezené, propojí-li se s možnostmi těch, co na ně budou čekat v publiku.
Na konci minulého roku vydali singl Maj in June, ke kterému natočila i videoklip.
Ashley Sarah Abrman – zpěv & rap * Michael Lužný – kytara * Lukáš Mutňanský – bass * Petr Hanák – bicí

Funk Corporation
Domácí kapela již dávno přesáhla hranice regionu a pravidelně vystupuje v pražských klubech i na jiných místech v ČR. Letos předskakovali na festivalu Mladí ladí jazz vycházející hvězdě světového jazzu Jacobu Collierovi a v červenci si zahrají na festivalu Benátská! Vždy se ale rádi vrací ke svým turnovským fanouškům a i letos si pro ně připravili několik novinek v repertoáru.

TOP DREAM COMPANY
TOP DREAM COMPANY je 10-ti členná kapela z Prahy, která má několik společných slov, a to funk, soul, disco & groove.  Nebojí se je však spojit s ostatním žánry, jako například latinskoamerická hudba či reggae. TOP v názvu odkazuje na americkou funkovou legendu Tower of Power, která je inspirovala především svým zvukem charakterizovaným přesně frázující a opravdu výraznou dechovou sekcí. Tato energická formace pod vedením trumpetisty Petra " Harmyho" Harmáčka spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních pořadech. Vydala  několik CD a DVD, natočila několik videoklipů. Ten poslední je k písni Standing (2015). V současnosti dokončuje nové dvojalbum Double Gig, jehož zvuk se ubírá do moderního pojetí funky, soulu a r´n´b.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved