Filmový víkend CSFD.cz

Letní kino

Žádné představení není v programu.

vstupné

1 noc 200,-

2 noci 300,-

 

Filmový víkend 2018 zde!


Filmový víkend ČSFD.cz
8. - 10. srpna 2014


Pravidelná, velmi úspěšná Filmová noc se rozrůstá, a tak Vás letos čekají dokonce dvě filmové noci v jediném víkendu. Po vzoru první Filmové noci bude páteční z nich věnována kultovním klasikám, z druhého ročníku si naopak bere sobotní program postavený na novinkových peckách. 

Koncept původní Filmové noci vznikl v hlavách zaměstnanců kina Sféra na začátku roku 2012, aby maximálně využili mimořádně krásného letního kina v Turnově. Spojili jsme se proto s třetím nejnavštěvovanějším webem v ČR, www.csfd.cz, zaměřeným na filmové fanoušky.

Společnými silami byl uspořádán první ročník Filmové noci, sestavený z kultovních filmů. Návštěvnost překročila 500 osob a měla nevídaný úspěch. Navázáno bylo druhým ročníkem, který díky digitalizaci letního kina mohl být pojat novinkově, a tak jsme divákům promítli tři nejnovější "pecky" léta. Druhá Filmová noc byla srovnatelně úspěšná a není bez zajímavosti, že návštěvníci byli nejen místní, ale z více než 50% z dalekého okolí – Prahou počínaje, přes Moravu/Slezsko až po Slováky. Jejich takřka jedinou výtkou bylo, že diváci z daleka strávili mnoho hodin na cestě a ihned po akci, v cca 5 ráno musí opět vyrazit zpět.

Proto jsme se rozhodli pojmout 3. ročník, s laskavým svolením Města Turnova, jako kombinaci předchozích. Na víkendové akci tak první noc věnovujeme kultovním filmům, druhou pak novinkám, takže si všichni diváci, staromilní i novinek chtiví přijdou na své. Zejména pro přespolní pak chystáme také sobotní program v Českém ráji.

Jedná se o jediný víkend v létě, kdy by měla takováto událost probíhat. Bude-li úspěšná, mohla by se se stát ekvivalentem tradičních filmových festivalů. Takové akce mají velký pozitivní dopad na vnímání města, s jistou nadsázkou lze říci, že je „umístí na mapě filmových fanoušků“. A pro nás, Turnováky, tak vznikne další důvod být pyšní na své město.

PROGRAM: 

PÁTEK 


VLK Z WALL STREET
Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a nahé blondýny a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Někdy dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. A peníze uměl také pěkně roztáčet. V jeho kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem. Po každém velkém mejdanu ale přichází i odpovídající kocovina. Zvlášť, pokud kouzlení s akciemi je více než jen kreativní. FBI vás pak chce zatknout a mnoho dalších se chce pomstít.
Životopisný / Komedie / Drama / Krimi, USA, 2013, 180 min

V BRUGGÁCH
Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brugg. Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson - Harry Potter) pověřeni svým drsným šéfem Harrym (Ralph Fiennes), aby se schovali v Bruggách. Zatímco Ken si užívá klidného prostředí a památek, upovídaný a akční Ray je malebným městem víc než znechucen, a proto se rozhodne vymyslet dobrodružství. Netrvá dlouho a Ray se potuluje s turisty, začne si s místní kráskou (Cléménce Poésy – Harry Potter), mlátí jejího bývalého kluka skinheada (Jérémie Rénier) a paří s americkým trpaslíkem, který zde natačí surrealistický film. Dovolená se však zkomplikuje, když Ray zjistí, že Harry ho chce mrtvého a Ken má tuto prácičku udělat. Samozřejmě, že Harry nepočítal s tím, že se Ray s Kenem na výletě tak spřátelí. No, a tak se Harry naučí těžkou lekci – všechno si musíš udělat sám…
Drama / Krimi / Thriller / Komedie, Velká Británie / USA, 2008, 107 min

NESPOUTANÝ DJANGO
Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.
Western / Dobrodružný / Drama, USA, 2012, 165 min

SOBOTA

X-MEN: BUDOUCÍ MINULOST
Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James MacAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.
Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný, USA, 2014, 132 min

22 JUMP STREET
Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo.
Akční / Komedie / Krimi, USA, 2014, 112 min

NA HRANĚ ZÍTŘKA
Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.
Akční / Sci-Fi / Thriller, USA / Austrálie, 2014, 113 min


UBYTOVÁNÍ VE STANOVÉM MĚSTEČKU A PARKOVÁNÍ
Protože FILMOVÝ VÍKEND jsou vlastně dvě Filmové noci za sebou, jistě každý uvítá možnost nabrat energii. Bohužel není možné přespat v letním kině, které musíme po páteční noci připravit na tu sobotní. Z toho důvodu je ve spolupráci se společností SunDisk připraveno stanové městečko nedaleko letního kina, umístěné v krásném místě přímo u Jizery, u Dlaskova statku.

Cena je sympatických 60 Kč (plus 15 Kč poplatek Městu – neplatí studenti/děti do 18 let/vojáci/senioři a ZTP) na osobu a noc, umístění stanu je bezplatné. Doporučujeme se „ubytovat“ (rozložit stan) ještě před začátkem pátečního programu, vozidlo nechat na přilehlém parkovišti, a pěšky se dopravit k letnímu kinu. Přímo ke stanovému městečku je možné dojet i vlakem, nachází se jen pár desítek metrů od zastávky Turnov, Dolánky. Ve stanovém městečku bude na sobotu i neděli připraven velký stan, v němž můžete od 11.00 do 14.00 za 60 Kč „posnídat“ kávu, čaj, sladké pečivo a obloženou housku.

Ti, kdo o ubytování ve stanovém městečku nemají zájem, mohou svá vozidla bezplatně zaparkovat na oficiálním parkovišti KC Turnov pro 100 aut, situovaném na adrese “U Raka, Turnov”. Od letního kina je vzdálené cca 500 metrů.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Protože v sobotu skončí promítání filmů krátce před svítáním, bude každý mít čas se dopoledne vyspat dosyta. Proto byl pro zájemce ve spolupráci se společností SunDisk připraven sobotní odpolední program – společný outdoorový výlet.

Od stanového městečka ve 14.00 vyrazíme na zapůjčených koloběžkách nádhernou krajinou na Malou Skálu, kde koloběžky necháme osudu, a ve dvojicích naskáčeme do kánoí (nemusíte se bát, Jizera je přátelská i úplným začátečníkům), a vydáme se na plavbu směrem zpět k Dlaskovu statku, ke stanovému městečku. Celý tento cca 4-hodinový výlet stojí 290 Kč a platí se na místě.

Pro ty, kdo se na takovou výpravu necítí, budeme mít připraveny trasy výletů po Českém ráji, zejména po lokalitách, kde se natáčely všemožné filmy a seriály. Na tento výlet bude možné se vydat také v nedělním odpoledni, po vyspání se ze sobotní filmové noci.

Podrobné informace na stránkách CSFD.cz.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved