Duo Jan Adamus & Zbyňka Šolcová - Královská harfa a kouzlo hoboje

(Turnovské hudební večery 2020/2021)

Městské divadlo Turnov

středa, 30. 9. 2020 - 19.30 hod.

vstupné

předprodej vstupenek bude zahájen v úterý 1. září v 7.30 hodin

v předprodeji 140,-

na místě 170,-

Délka rezervace je 30 dní.

Rezervace končí 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


Novou sezónu Turnovských hudebních večerů otevřou křehké tóny dvou nástrojů v neobvyklém spojení – harfy a hoboje.

V průběhu večera zazní skladby A. Dvořáka, B. Smetany, H. Trnečka, J. L. Dusíka, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, ale i Leonarda da Vinci.

Hobojista Jan Adamus si v letošním roce připomíná 50 let svojí hudební kariéry. Jako sólista vystupoval u nás i v zahraničí s mnoha významnými umělci a orchestry, jako komorní hráč v Adamusově triu, které založil v roce 1985, nebo v duu s varhanami, houslemi či harfou. V roce 1998 natočil doposud nejrozsáhlejší komplet hobojových koncertů s Komorními sólisty České filharmonie, a to včetně Besozziho hobojových koncertů, jejichž partituru objevil na zámku v Českém Krumlově. V současnosti se věnuje také dirigování.

Harfenistka, básnířka a mnohostranná umělkyně Zbyňka Šolcová se turnovskému publiku představila jako členka komorního tria Musica Dolce Vita, jehož je zakládající členkou. Působila v Rožmberské kapele, spolupracovala s významnými sólisty i soubory (Andrea Kalivodová, Martina Kociánová, Jaroslav Svěcený), s flétnistou Mariem Mesanym tvoří Duo Per la Gloria. Jako básnířka vydala sbírku City a pocity, jako fotografka uspořádala např. výstavu Múza očima múz a nyní se věnuje i kompozici – např. její skladba Snění zazněla v roce 2014 na salzburgském festivalu.


TURNOVSKÝ HUDEBNÍ VEČER

Cena abonentní vstupenky je 900 Kč, pro seniory 600 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma. I v tomto abonentním cyklu nadále platí sleva 10 % pro nákup vstupenek na jednotlivé koncerty pro posluchače starší 65 let.  ro abonenty navíc stále nabízíme možnost navštívit jeden z našich adventních koncertů

• Prodej abonentních vstupenek bude zahájen ve středu 1. července 2020.

• V červenci jsou držena v rezervaci místa stávajících abonentů, ostatní místa jsou volně k dispozici.

• Nepotvrzené rezervace stávajících abonentů budou uvolněny a nabídnuty dalším zájemcům v pondělí 3. srpna 2020.

• Platbu za vstupenky stávajících abonentů je třeba provést nejpozději do 31. července, za nové abonentní vstupenky pak do 31. srpna 2020.

Více informací najdete v ABONENTNÍM KATALOGU.

2020 © KC Turnov, All Rights reserved