Divadlo Víťi Marčíka - Robinson Crusoe

Před Střelnicí

Žádné představení není v programu.

Představení plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění. Víťa Marčík je komediant a klaun v pravém slova smyslu. S neskrývavou radostí hraje známé příběhy tak, aby pobavil publikum!

Krasojízda jednoho herce je určeno všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty - Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou. 

"Robinson Crusoe vznikl na motivy stejnojmenného románu Daniela Defoe. Představení jednoho herce, na jehož výpravě táta spolupracoval se svým přítelem z dětství, výtvarníkem Vladimírem Šopíkem, mělo premiéru v březnu roku 1994 a je určeno žákům druhého stupně ZŠ a všem velkým malým, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty - Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou.Robinson kromě svobody a přítele získal i cenu Kopřiva 1996 (Divákům, kteří mu ji udělili, upřímně děkuje). Toto představení je první, které začal hrát i večer pro dospělé." - Kateřina Hořínková

"JSME RODINNÉ DIVADLO žijící na statku v Drahotěšicích, s poštou a policejní stanicí v Hluboké nad Vltavou. A i když často hraji a jsem na jevišti sám, tak bych bez své ženy, dětí a teď i zetě, vnoučat, snachy a babiček, jedna s námi bydlí a občas i hraje, i bez táty a tchána ( oba  jsou už mrtví), ale i našich přátel a známých, hrát prostě nemohl. Nejsem vyučený herec ani loutkoherec, ani scénograf či muzikant a už vůbec ne umělec- to slovo mě dost uráží.

Prý jsem „ zjev z Jižních Čech“. To se mi líbí, i když jsem Moravák. Asi jsem vypravěč, který často lže. Ale lžu kvůli Vám, protože kdybych mluvil pravdu, tak mi nevěříte. Ale popravdě, a to vážně nelžu, bych si nejvíc přál být „ komediant Boží“. Komediant Boha, který nemá tvář ani jméno a o kterém dohromady nic nevím, jen to , že nás VŠECHNY neskutečně miluje."
- Víťa Marčík st.

volně přístupná akce

2022 © KC Turnov, All Rights reserved