Daniel Raus

Kavárna KUS

Žádné představení není v programu.

vstupné

zdarma

V lednovém pokračování našeho literárního pořadu se setkáme s Danielem Rausem, autorem nového přebásnění starozákonní knihy Job, která nedávno vyšla jako audiokniha.

Na nahrávce excelují Viktor Preiss a Ivan Trojan a my se díky ní budeme moci bavit o řadě různých témat, počínaje fenoménem audioknih a konče biblickou poezií.

Novinář a spisovatel Daniel Raus působil mnoho let ve vysílání Svobodné Evropy, jako novinář se věnoval především zahraniční politice. Od roku 2004 pracoval v Českém rozhlase 6. Působil v zahraniční redakci a přispíval především do pořadů Názory a argumenty a Svět viděný internetem. Vedl Redakci náboženského vysílání Českého rozhlasu, poté zastával funkci šéfredaktora ČRo 6.

Je autorem knih rozhovorů a poezie, a také dosud nepublikovaných písní, básniček, povídek, textů či pohádek. V neposlední řadě je také členem správní rady Nadačního fondu Klíček, který pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi. Klíček vybudoval v malebných Malejovicích první dětský hospic v ČR a nyní pracuje na jeho rozšíření.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved