Známe program letošního Festivalu na Jizeře

22.2.2018

I letos se do areálu letního kina v Turnově vrátí úspěšný Festival na Jizeře, který opět nabídne čtyřlístek akcí, a to dva koncerty a dvě divadelní představení. Těšit se můžete například na Simonu Stašovou nebo Michala Hrůzu. Vstupenky na všechna letní představení jsou navíc již v předprodeji!

V neděli 17. června zahájí festival tragikomedie Filumena Marturano, v níž se představí Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský a další. Představení pocházející z italské tvorby (autorem je Eduardo De Filippo, premiéra se odehrála roku 1946) pojednává o otázce, co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a zabezpečila rodinu.

O pár dní později, v pátek 26. června, proběhne koncert oblíbené kapely Čechomor, hrající nejen české, moravské, slezské a slovenské lidové písně.

Druhý srpnový den se pro velký úspěch vrátí skvělá hra o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a utajených kvalitách obou pohlaví. Humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami, které velmi často vyvolávají různá nedorozumění, nese název (jak již mnozí tuší) Caveman.

V pátek 24. srpna festival zakončí turnovský rodák Michal Hrůza se svou kapelou. Těšit se můžete na průřez tvorbou tohoto skvělého textaře, kytaristy a zpěváka, který je na české hudební scéně již více než dvacet let a navíc právě v srpnu slaví narozeniny.

Více podrobností na www.festivalnajizere.cz

2021 © KC Turnov, All Rights reserved