Vlčí máky znovu ve všech krajích!

31.10.2018

Letos v listopadu pořádá společnost Post Bellum už počtvrté veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se slaví 11. listopadu po celém světě, především v anglosaských zemích. Rádi bychom, aby více zakořenil i u nás. Aby si lidé (alespoň) jednou za rok připomněli ty, kteří bojovali na bojištích druhé světové války či v době nedávné sloužili např. v Iráku či Afghánistánu. Chceme, aby se na jejich příběhy nezapomnělo.

Každý, kdo si během sbírkových dní od 1. do 11. listopadu 2018 pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky (letos máte poprvé možnost si vlčí mák zakoupit také u nás). Díky získaným penězům budeme moci pro archiv Paměť národa natočit další vzpomínky válečných veteránů a lidí, kteří bojovali za svobodu a demokracii, za svobodné Československo.

V roce 2017 bylo celkem 258 sbírkových míst ve všech krajích, letos se postupně přidávají i další. Připnout si květ máku na klopu a přispět do sbírky můžete také v mnoha knihovnách, kavárnách, obchodech a firmách. V minulém roce přispěli lidé do sbírky celkem 750 000 Kč.

Více na www.denveteranu.cz / www.postbellum.cz / www.pametnaroda.cz

 

2021 © KC Turnov, All Rights reserved