Tento týden vás zveme na Biostory a Kaleidoskop Jana Rejžka

Tento týden můžete vyrazit na první volné divadelní přestavení letošní sezóny, kterým je Biostory. Kdo by měl chuť spíš na klubový večer v kulturní kavárně KUS, toho srdečně zveme na Kaleidoskop Jana Rejžka.

Biostory

Komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající.

Reflexe dnešní společnosti, našich představ a snů. Děj je zasazen do prostředí fiktivního bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být bio. Bio totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Dříve člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes chce „poznat sám sebe“.

pátek 25. září od 19.30 hodin, volné divadelní představení, Městské divadlo, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč


Kaleidoskop Jana Rejžka

Poslechový klubový pořad volně navazuje na programy, které Jan Rejžek připravoval za minulého režimu po celé republice.

V první polovině dojde na ukázky z domácí tvorby, která takřka nezní v rádiích, tedy třeba tvorbu kapel jako Zrní, DVA, Květy, Jananas a dalších. Pak přijde upozornění na výročí týdne, tedy aktuální vzpomínku na právě zesnulou osobnost hudebního světa, anebo naopak oslavu narozenin některé z výrazných hudebních postav. Další součástí komponovaného programu je třeba „zámek hrůzy“, tedy připomínka nejstrašidelnějších písní normalizačního popu. Dojde i na upozornění na zajímavé knižní tituly, které právě vycházejí a historický kalendář, připomenutí zajímavé hudební události z minulosti.

pátek 25. září od 20 hodin, kulturní kavárna KUS, vstupné dobrovolné


Ježibaby a ženichové

První pohádkou nové sezóny z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! bude představení Divadla Malé(h)ry Brno Ježibaby a ženichové.

Dvě neposedné ježibabky Rozára a Bumbára by tuze chtěly ženicha! Namísto hlídání malého brášky Ježourka zkoušejí kouzelná zaklínadla, kterými by si toho pravého přičarovaly. Ještě, že je na blízku máma Košťalinda, která je pokaždé vytáhne z bryndy, pěkně je vyplatí a nakonec i poradí. Kdopak bude tím pravým ženichem?

sobota 26. září od 10 hodin, Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo, vstupné 50 Kč

2022 © KC Turnov, All Rights reserved