Tento týden vás zveme do KUSu a na Dvořákův Turnov a Sychrov

Začíná červen, který je co do kulturní nabídky velmi specifickým měsícem. Divadelní sezóna skončila a letní akce ještě nezačaly. I přesto pro vás máme naplánovaných několik zajímavých pořadů. Hned tento týden v pátek se koná první komponovaný pořad v nově otevřené kavárně KUS a v sobotu začíná hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov. 

V polovině června se pak chystá benefiční cestovatelský klub, jehož výtěžek půjde na podporu zemětřesením postiženého Nepálu. Letos poprvé se přímo v atriu Střelnice bude konat tradiční hudební festival Funkin´ Turnov, obě akce včetně podrobností najdete na facebooku. K létu patří neodmyslitelně i odlehčená zábava, kterou si můžete užít na Československé diskotéce v sobotu 20. června na Střelnici. V polovině června se navíc začíná promítat v letním kině. 

Vzpomínka na Filipa Topola

Básník, písničkář a prozaik Jan Burian připomene v komponovaném pořadu skladatele, spisovatele, herce a jednoho nejvýznamnějších představitelů undergroundu Filipa Topola, lídra kapely Psí vojáci.

Součástí večera bude i výstava studentských děl inspirovaných touto významnou osobností české moderní historie. Na závěr čeká návštěvníky překvapení.

pátek 5. června od 19 hodin, kavárna KUS, vstupné zdarma 


Zahájení hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov

Festival Dvořákův Turnov a Sychrov je každoroční připomínkou pobytu velkého skladatele v Českém ráji. Letos se chystá jubilejní 60. ročník, který uspořádá v původním duchu Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov.

Zahajovací koncert 60. ročníku hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov se bude konat v zámecké kapli zámku Sachov ve složení: Martin Matoušek - baryton, Radek Krejčí – basbaryton, Vladimír Jelínek – varhany a s průvodním slovem Jiřího Žáka.

Kompletní program hudebního festivalu najdete na samostatných plakátech, v časopise HOT nebo na webových stránkách www.kcturnov.cz.

sobota 6. června od 17 hodin, zámecká kaple zámku Sychrov


Novinka: Dior a já

Přeneste se do bájemi opředeného světa módního domu Christian Dior a vychutnejte si exkluzivní pohled do zákulisí první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse – díla vytvářeného s láskou, týmem lidí odevzdaných svojí práci.

Film propojuje každodenní intenzivní pracovní shon světa módy s tajemnými ozvěnami minulosti ikonické značky a zároveň představuje malebnou poctu všem švadlenám, které věrně slouží Simonsově vizi.

Hrají: Marion Cotillard, Jennifer Lawrence, Sharon Stone

sobota 6. června od 17 hodin, neděle 7. června od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč

2022 © KC Turnov, All Rights reserved