Sféra zve na šestici oscarových snímků

25.1.2018

V úterý 23. ledna byly zveřejněny nominace na udílení jubilejních devadesátých cen Akademie. Mezi nominovanými filmy je i šest snímků, které můžete zhlédnout v lednu a únoru v kině Sféra.

Nejvíce želízek v ohni má snímek Tvář vody (The Shape of Water) režiséra Guillerma del Toro, který je netradičním příběhem o ještě více netradiční lásce, jež vznikne za studené války v tajné americké laboratoři. Kromě nominace na nejlepší film a nejlepšího režiséra, má snímek dalších jedenáct nominací.

V sedmi kategoriích má šanci uspět snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), který dominoval na letošních Zlatých glóbech a získal mimo jiné nominaci pro nejlepší herečku Frances McDormand. Té bude konkurovat například Meryl Streep za Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post). Tři Billboardy kousek za Ebbingem vypráví o Mildred Haynesové, které zavraždili dceru a protože se vyšetřování bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované šéfovi místní policie.

Šest nominací si vysloužila Nejtemnější hodina (Darkest hour), mimo jiné také v kategorii nejlepšího herce, díky fantastickému Gary Oldmanovi, který ztvárnil jednu z největších osobností 20. století, Winstona Churchila.

Ještě na konci ledna můžete vyrazit na film Ridleyho Scotta Všechny prachy světa (All the Money in the World), který obdržel nominaci pro herce ve vedlejší roli (Christopher Plummer).

Za zhlédnutí dozajista stojí krásně barevná animovaná pohádka Coco (Coco), jenž se o zlatou sošku pokusí v kategorii nejlepší animovaný film a ústřední píseň (Vzpomínku máš (Remember me)).

Tuto šestici snímků doplní v lednovém programu kina Sféra ještě nejnovější díl ze ságy STAR WARS. Snímek STAR WARS: Poslední z Jediů (STAR WARS: The Last Jedi) získal čtyři nominace,

Sošky Oscarů se budou předávat v noci z neděle 4. března na pondělí 5. března 2018.


OSCAROVÉ FILMY V KINĚ SFÉRA

STAR WARS: Poslední z Jediů
pátek 26. ledna od 19.30 hodin
VSTUPENKY

Nejtemnější hodina
sobota 27. ledna od 17 hodin
VSTUPENKY

Všechny prachy světa
sobota 27. ledna od 19.30 hodin
neděle 28. ledna od 17 hodin
VSTUPENKY 

Coco
sobota 3. února od 14.30 hodin
neděle 4. února od 14.30 hodin
VSTUPENKY



Tři billboardy kousek za Ebbingem
sobota 3. února od 17 hodin
VSTUPENKY



Akta Pentagon: Skrytá válka
čtvrtek 22. února od 19.30 hodin
VSTUPENKY

Tvář vody
neděle 25. února od 19.30 hodin
VSTUPENKY

 

KOMPLETNÍ PŘEHLED NOMINACÍ 
OSCARS 2018
(v hlavních kategoriích)

Nejlepší film
Akta Pentagon: Skrytá válka
Dunkerk
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Lady Bird
Call Me by Your Name
Nit z přízraků
Uteč
Nejtemnější hodina

Nejlepší režie
Christopherem Nolanem - Dunkerk
Jordan Peele - Uteč
Greta Gerwig - Lady Bird
Paul Thomas Anderson - Nit z přízraků
Guillermo del Toro - Tvář vody

Nejlepší mužský herecký výkon
Timothee Chalamet - Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis - Nit z přízraků
Daniel Kaluuya - Uteč
Gary Oldman - Nejtemnější hodina
Denzel Washington - Roman J. Israel, Esq.

Mužský herecký výkon ve vedlejší roli
Willem Dafoe - The Florida Project
Woody Harrelson - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Richard Jenkins - Tvář vody
Christopher Plummer - Všechny prachy světa
Sam Rockwell - Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší ženský herecký výkon
Sally Hawkins - Tvář vody
Frances McDormand - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Margot Robbie - Já, Tonya
Saoirse Ronan - Lady Bird
Meryl Streep - Akta Pentagon: Skrytá válka

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Mary J. Blige - Mudbound
Allison Janney - Já, Tonya
Lesley Manville - Nit z přízraků
Laurie Metcalf - Lady Bird
Octavia Spencer - Tvář vody

Nejlepší animovaný film
Mimi šéf
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
S láskou Vincent

Nejlepší původní scénář
Pěkně blbě
Uteč
Lady Bird
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší adaptovaný scénář
Call Me by Your Name
The Disaster Artist
Logan: Wolverine
Velká hra
Mudbound

Nejlepší kamera
Blade Runner 2049
Nejtemnější hodina
Dunkerk
Mudbound
Tvář vody

Nejlepší kostýmy
Kráska a zvíře
Nejtemnější hodina
Nit z přízraků
Tvář vody
Viktoria a Abdul

Nejlepší celovečerní dokumentární film
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Poslední v Aleppu
Strong Island

Nejlepší zahraniční film
Fantastická žena
The Insult
Loveless
O těle a duši
Čtverec

Nejlepší střih
Baby Driver
Dunkerk
Já, Tonya
Tvář vody
Tři billboardy kousek za Ebbingem

Nejlepší hudba
Dunkerk
Nit z přízraků
Tvář vody
Star Wars: Poslední z Jediů
Tři billboardy kousek za Ebbingem
 

-RH

2018 © KC Turnov, All Rights reserved