Očima studentů: Duo Tara Fuki rozeznělo Střelnici

Barvité tóny violoncell a dvou nádherných ženských vokálů vyplnily ve čtvrtek velký sál Kulturního centra Střelnice. Andrea Konstankiewiczová (violoncello, zpěv, Hang) a Dorota Barová (violoncello, zpěv) vystoupily se svým duem Tara Fuki pro téměř osmdesát diváků. Představily své nové album plné osobité hudby na pomezí folku a jazzu a zahrály i několik starších skladeb.

Naprosté ticho a do něj zní jemný a zároveň naléhavý hlas Doroty Barové, v emocionálně nejsilnějších momentech se pak přidává se svým výrazově barvitým zpěvem i Andrea Konstankiewiczová, takový byl koncert Tara Fuki. Na pódiu se umělkyně doslova mazlí se svými violoncelly, užívají si měkkou polštinu a sálá z nich veskrze pozitivní energie. Mezi písničkami vtipkují, koncert není přehnaně vážný, spíš příjemně kultivovaný. V sále se mihotají plameny svíček a diváci si vychutnávají zakončení krásného jarního dne při jemných melodiích a milostných textech.

„Je to nádherná hudba. Příjemná a odpočinková,“ sdílela své pocity jedna z posluchaček. Koncert Tara Fuki vnesl do hektických dní trochu klidu, nabídl možnost se na chvíli zastavit, zamyslet a nechat se vtáhnout to něžného světa hudby dvou krásných žen.

na článku se podílela Tereza Kábelová, studentka turnovského gymnázia

2021 © KC Turnov, All Rights reserved