Očima studentů: Do Norska za přírodou i uměním

Další přednáška Cestovatelského klubu, tentokrát na téma Norsko – zázračná země, se konala poslední zářijové úterý v podvečer. Sál turnovského kina Sféra se rychle zaplnil návštěvníky všech věkových kategorií a ani tentokrát nezbylo žádné místo prázdné. O tom, že je tento skandinávský stát skutečně zemí zázračnou, přesvědčil diváky cestovatel, fotograf a historik umění Petr Štěpán.

Téměř dvouhodinová přednáška byla doplněna velkou spoustou dokumentačních fotografií. Petr Štěpánek představil divákům Norsko takové, jaké ho zná on – nejen jako zemi plnou přírodních krás, ale také jako místo s bohatou historií a kulturou. V první polovině večera mohli diváci vidět na doprovodných snímcích například obrazy z norských galerií nebo moderní, architektonicky zajímavé budovy v Oslu. „V přírodě by si to Norové nedovolili, ale ve městech staví odvážně,“ komentoval Petr Štěpán fotografie, které promítal svému publiku.

Po krátké přestávce se netrpěliví diváci dočkali i fotografií fjordů, jezer, zasněžených vrcholků hor a polární záře. Druhá část večera byla totiž věnována především přírodě, která je v této části světa opravdu krásná a na kterou jsou Norové také patřičně hrdí. Než se Petr Štěpán s diváky rozloučil, pustil ještě několik krátkých autentických záběrů. „Hned bych si zabalila a jela,“ podotkla po skončení přednášky jedna z divaček.

 

autorkou článku je stážistka Klára Procházková,

studentka turnovského gymnázia

2021 © KC Turnov, All Rights reserved