Nepromeškejte krásnou výstavu Jiřího Durdíka, zveme vás na zítřejší vernisáž

28.2.2017

Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu Jiřího Durdíka Okno do duše, která bude slavnostně zahájena ve foyer KC Střelnice ve středu 1. března v 17 hodin a potrvá do 3. května. Výstava oslavuje životní jubileum autora 65 let.

Jiří Durdík, narozen 1952, se věnuje fotografování osmnáct let. Je členem Svazu českých fotografů a České federace fotografického umění. S většími či menšími úspěchy se zúčastnil soutěží doma i v zahraničí a za účinkování v těchto soutěžích obdržel čestné tituly.

Dveře a okna fotografuje od začátku své fotografické tvorby. Různé tvary, výzdoba, odrazy, barvy a geometrické obrazce dávají kolemjdoucím možnost bez vstupu do objektu odhadovat umělecké i duševní založení majitele nebo nájemce nemovitosti a dovolují si představovat skryté architektonické prvky i zařízení interiéru.

I když představy a realita výzdoby oken a dveří a skutečného života se může diametrálně lišit, přesto si autor myslí, že okna a dveře jsou skutečně prvními „okny do duše“, s kterými se můžeme v navštívených samotách, obcích, městech a zemích setkat a nechat se svými představami inspirovat a jejich poetikou nechat umělecky ovlivňovat.

2021 © KC Turnov, All Rights reserved