Na Básnících ticha to před Střelnicí žilo

Básníci ticha slavili letos velký úspěch, před Střelnicí se sešlo přes tři sta hudebních fanoušků, kteří si užívali roztančenou atmosféru, příjemné prostředí a hlavně skvělé kapely. „Z návštěvnosti mám velkou radost. Dokonce i sami hudebníci se přidali k divákům a zůstávali až do konce, užívali si to a všichni děkovali, že mohli přijet,“ říká hudební dramaturg Karel Šírek.

Velkou hvězdou festivalu byl Pavel Fajt a jeho duo Pavoon. „Diváci si moc užívali i Garage s Tony Ducháčkem a kapelu Echt! Tančilo se, což je skvělé,“ dělí se o své nadšení Šírek. Fanoušci s kapelami a hudebníky komunikovali a uvolněně se bavili.

Všichni byli podle bezprostředních reakcí spokojení i s přesunem festivalu z letního kina před Střelnicí. „Z mého pohledu to byla pro lidi určitě příjemná změna,“ podotýká dramaturg. „Nesetkal jsem se s nikým, komu by se něco nelíbilo. Lidé si pochvalovali nejen hudební zážitek, ale i občerstvení, fungování restaurace a barů,“ dodává. „Atmosféra festivalu byla moc příjemná, letošní Básníci byli tím setkáním, ve které jsme vždycky doufali,“ uzavírá Šírek.

A co můžeme čekat zase za rok? „Budeme dál mapovat naši hudební scénu a program, který chystáme, bude přinejmenším stejně lákavý, jako ten letošní, takže se fanoušci rozhodně mají na co těšit. První podrobnosti zveřejníme na jaře,“ slibuje Karel Šírek.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved