Mýcení po česku

31.10.2019

Divadelní inscenaci na námět knihy rakouského skandálního spisovatele Thomase Bernharda přijíždí do Turnova zahrát Divadlo Na Zábradlí, a to pod režijním a dramaturgickým vedením Jana Mikuláška a Dory Viceníkové. V hlavních rolích se představí Jakub Žáček, Magdaléna Sidonová, Jan Hájek a Jana Plodková.

Malý pokojíček napěchovaný obrazy a hosty se stane dusivě sevřeným dějištěm umělecké večeře, s jejímž začátkem se stále čeká na herce Národního divadla. Ze slavnostního setkání se stane hluboká, ironická i jízlivě zábavná sonda do života lepší společnosti.

Mýcení v podání Divadla Na Zábradlí

Přesné režijní vedení, herecká souhra a nápaditá scénografie přelévají divácké emoce od smíchu k pláči, od humoru a nadsázky k beznadějné zprávě o nás samých.

Premiéra „českého“ Mýcení Divadla Na Zábradlí proběhla 16. března loňského roku, dnes má představení na kontě několik ocenění. Mezi nimi například i Cenu Josefa Balvína 2018 nebo Cenu Divadelních novin 2018 za inscenaci roku. Vedle těchto úspěchů se hra těší také divácké oblibě, neboť diváci v rámci recenzí nešetří superlativy. 

VSTUPENKY

2022 © KC Turnov, All Rights reserved