Kinotip: Teheránská tabu Filmového klubu

8.10.2018

Nenechte si ujít celovečerní debut Aliho Soozandeha, íránského režiséra žijícího v Německu. Natáčet snímek přímo v jeho vlasti, Íránu, nepřicházelo v úvahu, film proto vykresluje atmosféru teheránských ulic velmi unikátní a náročnou animační metodou rotoskopie (byl jí vytvořen například i český film Alois Nebel z roku 2011).

Tři mladé ženy a jeden muž mají podobné touhy jako jejich vrstevníci jinde na světě. Žijí ale v Teheránu, kde platí úplně jiná pravidla. Rockové koncerty v klubech, nemanželský sex, alkohol i drogy místní zákony zakazují a vytlačují do podzemí. Kdo má peníze a moc, pravidlům se snadno vzepře. Ostatním, kteří chtějí žít mimo úzce vymezené mantinely, hrozí tvrdé tresty. Při cestě za štěstím a svobodou tak hrdinové filmu musí bořit tabu a riskovat.

Vítězný snímek letošního ročníku Scope100 okouzlil již publikum Febiofestu či Anifilmu. Nyní míří do kin s přístupností až od osmnácti let. Slogan filmu zní „sex, drogy a šaría“ a je skutečně výstižný, protože dokonale shrnuje, jak ideologické zákazy plodí korupci, vydírání, udavačství i vzdor.


PROJEKCE
úterý 9. října od 19.30 hodin

 

VSTUPENKY

 

2021 © KC Turnov, All Rights reserved