Kino v březnu: Chystáme premiéry a v Pátek třináctého i velkou Horror Night s Vetřelcem

V březnu přichází do kin hned několik novinek a Sféra si je rozhodně nenechá ujít. Filmoví fanoušci se jistě těší na trhák s názvem Americký sniper, velké vzrušení v kuloárech vzbuzuje i sci-fi Chappie nebo pokračování úspěšné Divergence, tentokrát s neméně netradičním pojmenováním – Rezistence. Tvůrci ale nezapomínají ani na milovníky pohádek a animovaných komedií, březen bude v tomto žánru patřit osvědčené dvojce Asterixovi a Obelixovi, tentokrát s podtitulem Sídliště bohů, samozřejmě i ve 3D. Těm nejmenším je pak určená animovaná pohádka o malých mimozemšťáncích Konečně doma. Čeští tvůrci nabízejí hned z jara komedii Vybíjená.  Kromě novinek jsme se ale rozhodli také trochu zavzpomínat na kultovní záležitosti. A nelze vybrat lepší datum než pátek 13. k tomu, abychom vám nabídli dvě klasiky v podobě Vetřelce a Pátku třináctého proložené novinkou Vzkříšení démona.

Americký sniper se stal ve Spojených státech obrovským hitem, válečné akční drama Clinta Eastwooda je příběhem ostřelovače jednotek SEAL amerického námořnictva, který už v traileru slibuje napětí, silný příběh a výborný herecký výkon Bradleyho Coopera v hlavní roli.

Téma robotů, kteří mají vlastní hlavu, je staré asi tak jako celý sci-fi žánr, novinka Chappie ale vypadá, že to vzala zase za trochu jiný konec. Když k tomu přidáte Hugha Jackmana a Sigourney Weaver, je zřejmě na co se těšit. Vypadá to na napínavý děj, výborný vizuál a tedy skvělý zážitek. Akční novinkou v březnu je také Rezistence, druhý díl úspěšné Divergence, ve které se společnost dělila na frakce a hlavní hrdinka Tris ztvárněná herečkou Shailene Woodley se musela smířit s tím, že nezapadá ani do jedné z nich. V Rezistenci se teď po boku krasavce Theo Jamese vyrovnává s novou drsnou realitou.

Z trochu jiného soudku jsou dvě animované novinky. Asterixe a Obelixe asi není třeba příliš představovat, teď přichází do kin film Asterix: Sídliště bohů, ve kterém veselí Galové Ceasarovi znovu ukážou, že není radno ohrožovat jejich vesnici, a dají mu opět pěkně za vyučenou. Druhá animovaná pohádka Konečně doma je určená hlavně nejmenším diváků, kteří stráví v kině veselé chvilky s malými mimozemskými vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček.

České filmové vody rozvíří režisér Petr Nikolaev komedií Vybíjená, kterou natočil podle knižní předlohy Michala Viewegha. V grotesce o přátelství, osudových láskách, kráse, ošklivosti a hledání lidského štěstí vsadil, co se týče hereckého obsazení, na jistotu. Bavit vás budou Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Lukáš Vaculík, Simona Babčáková i Monika Absolonová.

Horror Night v příhodné datum

Nebylo by to kino Sféra, aby nemělo nachystanou i nějakou specialitu. Tentokrát potěšíme hlavně ty, kteří se rádi bojí a ještě víc milovníky kultovních lahůdek. Děsivou trojkombinaci zahájí v pátek 13. března Vetřelec v režisérském sestřihu. Následovat bude naprostá novinka Vzkříšení démona, která vás poučí o tom, že s vyvoláváním mrtvých není radno si zahrávat. Hrůzostrašnou noc pak zakončíme vskutku stylově, promítat se bude první díl kultovní klasiky Pátek třináctého. Ke speciální příležitosti se hodí i speciální nabídka, vstupné na jednotlivé filmy bude 100 Kč, za všechny tři ale zaplatíte jen 240 Kč.


kalendář akcí
září 2018
po út st čt so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

2018 © KC Turnov, All Rights reserved