Kino Sféra promítá i o Vánocích, na programu je premiéra filmu Exodus

Festival evropských filmových trháků je úspěšně za námi, tím se ale prosincová nabídka kina Sféra zdaleka nevyčerpala. Vlastně nejsme ani v polovině, do konce roku nás čekají ještě dvě premiéry a různé filmové novinky. Promítání vynecháme jen na Štědrý den, jinak jsme ale prosincový program rozšířili o promítací dny navíc.

Filmoví fanoušci fantasy žánru se už jistě nemůžou dočkat speciální kostýmované půlnoční premiéry třetího Hobita s podtitulem Bitva pěti armád.

Druhá premiéra tohoto měsíce připadá na čtvrtek 25. prosince, kdy po celé republice, stejně jako v kině Sféra, vstoupí do kin historický velkofilm Exodus: Bohové a králové, v Turnově rovnou ve 3D. Ridley Scott se v něm vrací k žánru, který mu jde nejlépe, vzpomeňme na Gladiátora nebo Království nebeské. V Exodu se navíc předvedou takoví herci jako je Christian Bale nebo Aaron Paul.

S novinkami ale nepolevíme celý zbytek roku. Těšit se můžete třeba na Návrat blbýho a blbějšího, pokračování fenomenální komedie po dvaceti letech. K vidění bude i nová česká komedie Jak jsme hráli čáru, která svým vtipem a laděním trochu připomíná Pelíšky, v hlavních rolích s Ondřejem Vetchým, Milanem Lasicou a Libuší Šafránkovou. Děti pak určitě potěší třetí díl filmu Noc v muzeu s podtitulem Tajemství hrobky. Na konci prosince se na plátně objeví Paddington, neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu, který přijede vlakem na nádraží Paddington v Londýně, kde se ho ujmou manželé Fouskovi. Kde se medvídek objeví, tam se začnou dít neuvěřitelné věci.

Kompletní program najdete zde.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved