Freddie Mercury naposledy zahřmí v letním kině

18.8.2019

Bohemian Rhapsody, úkaz na poli kinematografie, který měl premiéru 1. listopadu loňského roku, se v Turnově dočkal téměř padesáti repríz. Na četné žádosti jsme snímek několikrát zařadili i do programu letního kina. Právě zítra - v pondělí 19. srpna nás čeká poslední letní projekce. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru promítání pod širým nebem a velké filmové i hudební legendy.

Film snad již dnes není třeba představovat, snímek Bohemian Rhapsody zachycuje život extravagantního, divokého a nespoutaného frontmana skupiny Queen od jejího založení až po památný koncert Live Aid (roku 1985) na podporu boje s hladomorem, který tehdy propukl v Etiopii. Koncert, který se konal souběžně na několika stadionech, sledovalo díky živému přenosu asi 1,5 miliardy lidí ze stovky zemí světa.

Právě závěrečných dvacet minut filmu, věnovaných koncertu Live Aid, patří k nejoblíbnější části filmu, kvůli které se diváci do kina vracejí. Nejsou vyjímkou diváci, kteří se vrací před plátna turnovských kin potřetí nebo počtvrté. Díky tomu činí rekordní statistika návštěvnosti filmu v Turnově téměř 4000 diváků.

Bohemian Rhapsody určitě nestačí vidět jen jednou. 

VSTUPENKY

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved