Fotografie na plátnech Břetislava Jansy

2.5.2022

Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ vás zvou na fotografickou výstavu Břetislava Jansy. Zahájena bude ve středu 4. května v 17 hodin a zhlédnout ji bude možné ve Foyer KC Střelnice až do 7. července 2022.

V dětství jsem rád maloval, ale pomalu a právě to mě přivedlo k fotografování. Již od mých prvních krůčků k malování a fotografii jsem se snažil zobrazovat více mé pocity, než dokumentovat to, co vidím,“ říká fotograf.

Ve své volné tvorbě se vyhýbá klasické pohlednicové fotografii. Fotografiemi se pokouší přetvářet realitu v pocity a iluze vyjadřované nejen barvami, ale také tvary.  Výsledky potom zvětšuje i na plátna. Všeobecnou inspirací mu jsou nejen skály Českého ráje ale i vzdálené kraje.

Na výstavě uvidíte také snímky z mikrosvěta. „Červená, oranžová a žlutá ve mně vyvolávají určitou ostražitost, naopak hnědá, zelená a modrá jakési bezpečí. Černá s šedou a bílou vyjadřují jistou neutralitu. Pocity, případně i emoce ale mohou být různé. To podle momentální nálady, podle počasí nebo ročního období,“ dodává Jansa.  

2022 © KC Turnov, All Rights reserved