Alenka v říši divů: Královský balet pro každého

18.10.2017

Nenechte si ujít naprosto uhrančivou podívanou, v pondělní večer 23. října se díky vyspělým technologiím na plátno kina Sféra přenese živě baletní představení, které po své Londýnské premiéře v roce 2011, dosáhlo celosvětové popularity.

Příběh vycházející z pohádkové knihy Lewise Carrolla není třeba popisovat, celovečerní balet Christophera Wheeldona je zrovna tak jistým bizarním vyprávěním se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy špatně naloženou Srdcovou královnou.

Christopher Wheeldon vytvořil spolu se skladatelem Jobym Talbotem a scénickým výtvarníkem Bobem Crowleyem pravý rodinný balet v duchu tolik milovaného klasického Carrollova díla pro děti. Na balet se proto rozhodně nebojte vzít své ratolesti. Pravidelný návštěvník baletu potom dozajista ocení ohlas jiných slavných děl – například parodii na „Adagio růží“ ze Spící krasavice s ovocnými koláčky místo květin.

Díky strhující choreografii, na barvy bohatému příběhu a úžasnému scénickému kouzlu je balet brilantní realizací Carrollova bláznivého světa snů. Finálním výsledkem je úchvatné, barevně pompézní, filmovými a světelnými triky okořeněné fantazijní dílo, kterým Wheeldon vykročil daleko za zdánlivě pevně ohraničené hranice tradiční divadelní scény.

Příběh bude převyprávěn ve třech dějstvích, předpokládané trvání jsou necelé tři hodiny.

pondělí 23. října od 20.15 hodin, kino Sféra
vstupné 250 Kč / abonentni řady Opera v kině 200 Kč 

VSTUPENKY

2021 © KC Turnov, All Rights reserved