Čeněk Pavlík - houslový recitál

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 120,-

Na housle se začal učit hrát ve čtyřech letech na LŠU v Brandýse nad Labem. Studoval u Josefa Muziky, jednoho z posledních žáků Otakara Ševčíka. Na konzervatoři (1970–1975) a později i na pražské AMU jej vedla prof. Nora Grumlíková. Celkem jedenáctkrát se zúčastnil letních mistrovských kurzů u Nathana Milsteina v Curychu.

Spolu s Henrykem Szeryngem hrál dvojkoncert J. S. Bacha; z politických důvodů však u něj nemohl studovat. V roce 1986 Čeněk Pavlík, klavírista Ivan Klánský a violoncellista Marek Jerie založili úspěšné Guarneri trio Prague, které ve stejném složení působí dodnes.

Jako sólista a později i člen uvedeného tria vystupoval téměř v šedesáti zemích světa na více než 3 000 koncertech. Existuje množství jeho rozhlasových a televizních nahrávek a záznamů na CD. Kromě koncertní činnosti příležitostně vyučuje na krátkodobých kurzech např. ve Španělsku, Německu, Polsku, Kanadě, Brazílii a samozřejmě i v České republice. Ve stylu hry Čeňka Pavlíka je nejvíce ceněn hluboký prožitek, smysl pro detail a svěží projev. 

Za doprovodný klavír usedne vynikající sólový klavírista i komorní hráč Miroslav Sekera. V programu zazní díla Antonína Dvořáka a Camilla Saint Saense.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 
PŘEDPRODEJ A ONLINE PRODEJ BUDE ZAHÁJEN 1. PROSINCE 2015.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved