Bratři Ebenové

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

dle místa sezení v předprodeji 340,-/ 290,-/ 240,-

dle místa sezení na místě 370,-/ 320,-/ 270,-

Bratři Ebenové oslavili v roce 2014 třicet let od vydání svého prvního alba Malé písně do tmy a zároveň přišli se zbrusu novou deskou s názvem Čas holin, kterou přijedou v rámci svého turné představit i do Turnova.

Nové album Čas holin je pátým řadovým albem kapely, obsahuje 13 písní, jejichž autorem je po hudební i textové stránce Marek Eben. Výjimku tvoří zhudebnělá báseň Vítězslava Nezvala Sbohem a šáteček. Koncert na turnovské Střelnici bude z větší části postaven na repertoáru z nového alba, během koncertu však dojde i na zásadní skladby z předchozích let. Třicáté výročí vydání prvního alba bylo totiž také impulsem k oprášení několika skladeb z raného folkového období.

Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida – tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka: Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Na začátku působila kapela ale jen jako bratrské trio – Marek, Kryštof a David byli svým přístupem na hudební scéně zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.

Kapela na četnost vydávání nových alb nijak nespěchá, o to spíš se však čekání vyplatí. Druhé album vzniklo až o jedenáct let později ve spolupráci s Karlem Plíhalem - "Tichá domácnost" (1995). Na albu se již objevili muzikanti kapely ETC... a stejně jako na předchozím albu i kontrabasista Jaromír Honzák. Ti spolupracují s kapelou dodnes. Tedy i na následujících albech "Já na tom dělám" (2002). 

Více na www.bratriebenove.cz

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved