Bláznivý Petříček

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 500,-

na místě 540,-

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného.
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30dní. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

 

Gangsterská pohádka podle stejnojmenného filmu s J. P. Belmondem o mladém znuděném muži a krásné teroristce, kteří na útěku před policií a vlastními rodinami nacházejí ten nejvražednější cit - lásku.

Inscenace vychází ze zmíněného stejnojmenného francouzského filmu z roku 1965, ve kterém hlavní role ztvárnili Jean Paul Belmondo a Ana Karina.
"Mně se ten film na poprvé nelíbil, ale vrátil jsem se k němu, protože ve mně zanechal neklid. Je to příběh čisté lásky namočené ve špíně, to mě při psaní scénáře přitahovalo," vysvětlil výběr námětu režisér a autor scénáře Peter Serge Butko.
Výprava představení, kterou připravil scénograf Adam Novák, je koncipována jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil. Scénu doplní ještě zadní retro projekce, které Butko natáčel v Maroku.

Hrají:

Tatiana Vilhelmová

Vojtěch Dyk

 

OTÁZKY PRO TATIANU VILHELMOVU:

Když Vám přišla nabídka na postavu Mariany v Bláznivém Petříčkovi, prý jste jí nejprve odmítla ?? Proč ??

Produkce mi nabídla moc nízký honorař za celý servis, který po mě chtěla. Pak ale sehnali Richarda Balouse (ředitele divadla La Fabrika) největšího frajera a mecenáše v Praze, a tak jsem nabídku přijala.

Hercům se často stává, že spolu na jevišti tvoří milenecký pár, ale ne všichni se při zkouškách zblíží tak, jako právě vy dva a stane se z nich pár i v soukromí. Čím Vás Vojta tak upoutal ??

Tohle se mi stává opravdu často, většinou s herci, co hrají titulní roli, třeba Idiot (Pavel Liška) z filmu Návrat idiota a nebo Kájínek, takže Petříček byl na řadě.

Hraje se vám spolu teď jinak, když spolu žijete jako partneři ?? Je to podle Vás výhoda ??

Je to velká výhoda, protože například v Petříčkovi máme spolu spoustu milostných scén, které někdy můžete zkrátit, někdy zrychlit, zpomalit a někdy taky úplně přeskočit (když Vás doma naštval) a tvářit se, že jste omylem přeskočila stránku v textu 

Už čtyři měsíce po porodu vašeho společného syna Lojzíka jste se vrátila na jeviště. Máte i další pracovní aktivity, nebo jste je v současnosti při mateřské omezila ??

Neomezuji se vůbec v ničem, prostě co je dobré, to beru…I když teď spíš mluvím o jídle 

Kromě Lojzíka máte i dva starší syny, jak zvládáte starat se o tři děti. Pomáhá vám i Vojta ??

Pomáhají všichni, kdo mají ruce a chuť zažívat nevšední zážitky. A že jich je !!!

Vojtěch Dyk je nejen mimořádně obsazovaný herec, ale také velmi oblíbený u mnoha mladých žen, jak se s tím vyrovnáváte ??

Jsem královna všech šeredek, mám silné vojsko a je nás víc !!! Takže se ohrožení nebojím.

 

OTÁZKY PRO VOJTU DYKA

Když Vás režisér Peter Serge Butko v roce 2010 obsadil do hry Bláznivý Petříček, prý jste si vyžádal za partnerku Tatianu Vilhelmovou. Co vás k tomu vedlo ??

Je to prostě skvělá herečka. A navíc měla hodně peněz…

Hercům se často stává, že hrají na jevišti milenecké páry, ale né všichni se při zkouškách zblíží tak, jako vy dva v této hře. Čím Vás Tatiana upoutala ??

No hlavně těmi penězi a pak tím hereckým projevem.. 

Hraja se Vám spolu teď jinak, když žijete spolu jako partneři od začátku. Je to podle Vás výhoda ??

Herecký projev se lepší, ale peníze ubývají…. 

Na dnešní poměry jste se poměrně mlád stál otcem. Změnila Vás tato úloha nějak ??

Určitě ano. Začíná mi růst otcovský pupek a čím dál tím víc mě baví fotbal. A jinak, když se necháte dítětem inspirovat, stáváte se automaticky lepším člověkem.

Máte čas při svých pracovních povinnostech pomáhat také doma ??

Jsem nejrychlejší a nejkvalitnější věšeč prádla, který kdy pod tímto sluncem existoval.

Kde Vás diváci mohou v současnosti a v blízké době vidět ?? Spolupráce se skupinou NIGHTWORK prý skončila, ale vy chystáte sólový projekt ??

Kapela Nightwork už skončila. Nebo se dá říct pauza na neurčito, ale takové delší neurčito. Momentálně hraju nepravidelně s brněnským B Side Bandem a je pravda, že dávám dohromady kapelu. Spíše jazzově založenou. Ale bůh ví, co z toho setkání nakonec vyjde …

2022 © KC Turnov, All Rights reserved