Big Fish Gone, In Touch

Restaurace Střelnice

Kapela BIG FISH GONE vznikla v říjnu roku 2008 v sestavě Lukáš Václavík (kytara), Daniel Sedláček (kytara, zpěv) a Václav Brožek (bicí), a to na základě Danových neúspěšných pokusů o založení country kapely ve stejném složení :((. Po krátkém hledání vhodného baskytaristy se ke kapele v prosinci připojil Marek Sýkora.

Hudebně se kapela hlásí k odkazu grunge, post-grunge a alternative rock vlny 90/00. let

První sold out koncert se konal 17. 4. 2009 v KC Turnov. Kapela na něm představila 14 vlastních skladeb a cover verzi Cashovy písně Folsom Prison Blues (propašované country!).

Většina písní vznikla až za působení kapely či v období těsně předtím, výjimkou je kytarovkový cajdáček Oceans, napsaný přibližně v roce 1997.

Jako host vystoupí crossover-rocková kapela In Touch z Železného brodu. 

"Vznikli jsme na podzim léta páně 2008 v krutých severočeských podmínkách. K původnímu složení v podobě Tomstr, Michal a Hanz se po pár měsících přidává druhá kytara v podobě Tomáše Holého a hudba tím dostavá nový rozměr. Na konci roku 2009 je za amatérských podmínek nahráno třísongové demo s ne zrovna oslnivým, ale přesto dostačujícím zvukem. Z profesních důvodů opouští na počátku léta 2010 rozjetou kapelu Tomáš H. a místo něj nastupuje plnohodnotná náhrada v podobě Petr Sion.

Rozšiřujeme repertoár, pilujeme zvuk kapely a staré demo přestává stačit. Proto v srpnu 2011 začínáme nahrávat naše první EP s názvem "Nevinný odsouzení". To vše pod dozorem Huga Trkala v jeho studiu. V průběhu roku odehrajeme přes 40 koncertů, umísťujeme se na 2. místě v celorepublikové soutěži FlyUP (přihlášeno téměř 100 kapel), dostáváme se na neplacenou promo pozici bandzone.cz a koncem roku odehrajeme několik unplugged vystoupení.

Začátkem roku 2013 se loučíme s Michalem a na jeho místo téměř ihned přichází Martin "Maty" Šulc. V nové sestavě vytváříme materiál na novou desku a v červnu 2013 vydáváme album "Kdo jsi byl a kdo budeš". "


pátek 6. června 2014, restaurace Střelnice, 20.00

vstupné dobrovolné

2020 © KC Turnov, All Rights reserved