Besídka Textové dílny Slávka Janouška

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 130,-

Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, a to v rámci 23. živé textové dílny, jejímž patronem a „hnacím motorem“ je písničkář Slávek Janoušek. Vedle tohoto dnes již legendárního písničkáře si můžete poslechnout i současné či budoucí hvězdy folkového hudebního nebe, a to na v pořadí již „IX. Besídce Textové dílny“, která proběhne v pátek 2.10.2015 od 19.00 hodin v Městském divadle v Turnově.

Můžete se opět těšit na písně vzniklé v souvislosti s textařským internetovým fórem, nebo přímo na některé živé „textovce“. Letos zaznějí především písně z nového alba „Konec! Panáka! Bazén!“, které se natáčelo na loňské živé textové dílně v Kdanicích a především bude zmíněné CD pokřtěno, čehož se jako kmotr ujme velký fanda textové dílny zpěvák a muzikant Petr Bende.

Večer zahájí „Ivo Cicvárek a Velký svět“. Ivo se obklopil skvělými muzikanty. Na kytaru si do svého Velkého světa přizval například Honzu Žambocha (dvojnásobný držitel Anděla se skupinou Žamboši), na baskytaru hraje Jakub Šimáně (Javory), na bicí Pospe Pospenko a na lesní roh Vašek Šmiřák. Všichni jmenovaní se podíleli na  posledním albu Ivo Cicvárka, nazvaném právě „Velký svět“.

Dále vystoupí „Arnošt Frauenberg Trio“. Arnošta v současné době doprovázejí dva Petři, na bicí Petr Kamiš (Zhasni, XXLive, ad.) a na akustickou a basovou kytaru exceluje kytarový mág Petr Zatloukal (XXLive). V současné době společně natáčejí hudbu pro film „Musíme se sejít“ a připravují materiál na Arnoštovu další a především dlouho očekávanou desku.

Nastupující textařskou generaci zastoupí „Orchestrion kočky Pandy“. To bude takové malé a milé překvapení… Během večera dojde také již tradičně na výběr 5ti slov od diváků, z nichž přítomní textaři během krátké chvíle vytvoří text, který se pokusí záhy i zhudebnit. Budete tak svědkem premiéry i derniéry nové písně zároveň.

Po té už přijde na řadu host textové dílny zpěvák a muzikant Petr Bende. V Turnově vystoupí zcela netradičně, pouze sám s kytarou. Zahraje vlastní písně, ale i písně Slávka Janouška, který samozřejmě nebude chybět, a některé písně zahrají s Petrem společně. Besídku zakončí společné písně z právě pokřtěného CD, ve kterých se objeví další členové textové dílny, ať už sólově, nebo jako členové sboru „Falešinet“.. Téměř 3 hodinovým večerem bude provázet Kuba Horák a Slávek Janoušek.

Pořadatelem Besídky je sdružení Napříč s.o.s., které s podporou KC Turnov a Města Turnov během roku organizuje také mini festival Napříč žánry, či čtvrtletní pořady Písnička Napříč. Samotná Besídka pak vzešla z víkendových „živých textových dílen“, které se již 10 let konají na chalupě jednoho z pořadatelů v Kdanicích u Sobotky, kde se vždy na podzim schází mnoho hudebních osobností. V minulosti to byli třeba Vlasta Redl, Karel Markytán, Samson Lenk, Luboš Nohavica, Pepa Streichl nebo Petr Bende.

Myšlenkou dílny je kromě hudebního setkání především hra s češtinou a snaha ukázat, že na slovech v písni záleží. Večer je určen především tomu, kdo má rád náš rodný jazyk a jeho neomezené možnosti, ale také humor a dobrou náladu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved