Archiv - strana 3

12.6.2020

Turnovské letní kino láká na novou sezónu

Už ve čtvrtek 18. června se letos poprvé otevře areál turnovského letního kina. Dramaturgie filmů bude uzpůsobená aktuální situaci, kdy řada distributorů přesunuje své plánované premiéry až na podzim, i tak ale nabídneme množství filmových premiér i oblíbených starších filmů. O vzácné letní filmové zážitky pod širým nebem tak ani letos nebude nouze.

Zahajovacím filmem bude premiérový snímek Kalifornský sen s Dakotou Johnson v hlavní roli. Kromě filmových novinek jako Bourák, 3Bobule, Šarlatán,...

Více >

18.5.2020

Kulturní centrum Turnov láme rekordy v počtu akcí i návštěvnosti

V minulých týdnech byla dokončena výroční zpráva Kulturního centra Turnov, s.r.o. za rok 2019 a díky tomu jsme si opět zrekapitulovali celý uplynulý rok. Upravený hospodářský výsledek společnosti je v černých číslech, což je jistě důležitá a dobrá zpráva. Ta nejzajímavější čísla však nabízí statistika návštěvnosti a celkového počtu uspořádaných akcí.

V roce 2019 se s výjimkou slavnostního večera k 30. výročí sametové revoluce v KCT nekonaly žádné vyloženě nové pořady, akce nebo cykly. O to větší péče byla věnována stávající kulturní nabídce a tato péče se rozhodně vyplatila. 

Více >

13.5.2020

Prodlužujeme platnost dárkových poukazů

Vzhledem ke zrušení mnoha akcí a velké pauze v našem programu prodlužujeme platnost dárkových poukazů až do konce června.

Pokud tedy máte poukaz do divadla nebo kina s platností do 31. května, můžete jej na recepci KC Střelnice směnit za vámi vybrané vstupenky až do 30. června. 

Sledujte náš program a vybírejte.

Více >

8.5.2020

Kino Sféra otevře 12. května

V úterý 12. května se na den přesně po dvou měsících obnoví provoz kina Sféra. Abychom minimalizovali riziko a vytvořili pro vás bezpečné prostředí pro společné sledování filmů, provoz bude obnoven za přísných hygienických podmínek, které jsou všichni diváci povinni dodržovat.

Kapacita sálu je snížena pro dodržení bezpečnostních rozestupů. Povoleno je sedět pouze na místě, které je uvedeno na vstupence.
Po celou dobu pobytu v prostorách kina je nutné mít zakrytá ústa i nos rouškou.

Více >

7.5.2020

Kavárna KUS zve k posezení na zahrádce

Od středy 13. května bude otevřena zahrádka kavárny KUS na Střelnici.

Vzhledem k nejisté době, v níž momentálně žijeme, si netroufáme stanovovat žádnou konečnou otevírací dobu, nicméně pokud se nedočkáme nových vládních nařízení, budeme se na vás těšit vždy od středy do neděle od 14 do 20 hodin.

Přijďte si posedět na zahrádku v klidné části města bez ruchu a prachu silničního provozu. 

Více >

30.4.2020

Online Kavárenský kvíz podruhé!

Již podruhé se můžete zúčastnit našeho online Kavárenského kvízu, který jsme pro vás transformovali a přesunuli na náš Instagram. Zasoutěžte si s námi, ověřte své znalosti nebo se přiučte novým věcem.

Úspěch a ohlas prvního kvízu, který se uskutečnil 26. března, nás přesvědčil, že vám stejnou cestou nahradíme i kvíz květnový. Nabijte si mobilní telefony, pohodlně se usaďte a pusťte se do chytrého soutěžení. Druhý kavárenský kvíz bude dostupný na našem Instagramu od pondělí 4. května.

 

Více >

29.4.2020

Masopust Miroslava Trávníčka

Fotoklub Safír a Fotostudio BJ si vás dovolují pozvat na výstavu fotografií Miroslava Trávníčka Masopust.

Jako fotograf prezentuje Miroslav Trávníček svoje fotografie pod hlavičkou Fotoklubu Safír v Turnově už řadu let. Současná výstava fotografií je průřezem deseti let fotografování masopustů v Rovensku pod Troskami a Tatobitech. Fotograf se pravidelně zúčastňoval masopustů aktivně v různých převlecích, aby splynul s účastníky masopustních průvodů, a při tom si sám užíval jejich bezprostřední atmosféru.

Více >

22.4.2020

Recepce KC Střelnice otevře v květnu

Od úterý 5. května bude opět otevřena recepce KC Střelnice pro veřejnost, a to každý všední den od 8 do 14 hodin. Tato otevírací doba byla stanovena na dobu neurčitou.

Prosíme, zvažte, je-li vaše návštěva recepce opravdu nutná.

Vaše případné dotazy můžete směřovat i na tel. 481 322 083 (od úterý 5. května 8.00 hodin) nebo 733 668 128,...

Více >

14.4.2020

Přežije-li kultura, přežije národ

Kulturní centrum Turnov se připojilo ke kampani na podporu kultury. Právě v těchto dnech se kultura, v tom pravém smyslu slova, nedobrovolně uložila k pomyslnému zimnímu spánku. Zástupci kulturních organizací Libereckého kraje proto vytvořili kampaň, jejíž motto zní „Přežije-li kultura, přežije národ.“

Známý citát Jana Viktora Mládka, manžela významné mecenášky a sběratelky umění Medy Mládkové, jsme si v posledních týdnech připomněli několikrát. Po vypuknutí současné pandemie a zavedení drastických opatření na ochranu zdraví obyvatel nejen v naší zemi bylo jasné, že už tak podfinancovaná kultura bude znovu tou, která zůstane v žebříčku priorit na jednom z posledních míst,“ uvádí ke kampani její tvůrci.

Více >

14.4.2020

Projekt Za kulturou virtuálně je zpět

Před několika dny jsme vám představili projekt Za kulturou virtuálně. Spuštění online projektu, jehož posláním je zprostředkovat vám kulturní zážitky, bylo sice záhy pozastaveno, ale jen na několik dní. Dnes vám tedy s radostí můžeme sdělit, že se plánované koncerty uskuteční, a to již tento týden.

Všichni ti, kteří se těšili a ve čtvrtek 9. dubna netrpělivě očekávali zahajovací koncert Dua BigBand, mohou opět jásat. Koncert se odehraje tento čtvrtek 16. dubna, díky technologiím se přenese až do vašich obývacích pokojů a to zcela zdarma.

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

3 / 62

2020 © KC Turnov, All Rights reserved