Aneta Langerová – jarní turné Na Radosti 2015

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

dle místa sezení 420,-/ 380,-/ 320,- (do 31.1.2015)

dle místa sezení 470,-/ 430,-/ 370,- (od 1.2.2015)

Dlouho očekávané čtvrté album vydala Aneta Langerová koncem listopadu a se začátkem jara se ho chystá představit svým fanouškům na turné pojmenovaném stejně jako deska – Na Radosti. Symbolicky začíná zpěvačka v Jižních Čechách, nedaleko od místa, kde hledala inspiraci a po kterém album pojmenovala. Na koncert za doprovodu kapely, smyčcového tria a piana se mohou Turnované těšit už 13. března přímo v KC Střelnice.

Nová studiová deska Na radosti navazuje na titul Pár míst, kterým si Aneta splnila svůj sen, když ke spolupráci přizvala vynikající smyčcové trio a svou dosavadní tvorbu představila v akustické podobě. Stejně tak turné Na radosti bude svou atmosférou navazovat na předchozí úspěšnou štaci, na rozdíl od ní už však nebude akustické. Anetu Langerovou doprovodí čtyřčlenná kapela, smyčcové trio a piano.

Nová deska je stejně naléhavá, ale i hravá jako ta předchozí. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovali na písních, původní hudbě a textech dva roky. Inspiraci hledali na magickém místě obklopeni hlubokými šumavskými lesy.

„Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i příběhy lidí, kteří tam žili. Zůstaly jen dvě chalupy na samotě, socha panenky Marie a ruina kaple, kolem které krouží přání těch, kteří tam kdysi den co den chodili, aby našli naději, útěchu a smíření. Nedaleko stojí dům, kde sloužily do 60. let jeptišky a staraly se o sirotky. To místo jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, které chceme vyprávět,“ říká Aneta Langerová.

Autenticita. Osobitá melodika. Silné příběhy – takové je nové album Anety Langerové, na kterém se melodické písně přelívají z šansonové výpovědi s doprovodem klavíru přes syrové kapelní provedení do sugestivní až filmové symfonické instrumentace. Pro celkový zvuk alba jsou charakteristické i kytarové riffy a  „podomácku“ vytvořené zvukové samply – prázdný hrnek od kávy se lžičkou, zvuky těla, hořící a praskající kamna či zvuky šumavského lesa.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved