Ančerlovo kvarteto

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 120,-

předprodej 100,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Ančerlovo kvarteto vzniklo v roce 2008 na půdě Pražské konzervatoře ze společného podnětu profesorů a studentů založit nové svěží komorní těleso. Mladým umělcům v jejich začátcích intenzivně pomáhá profesor Pražské konzervatoře Tomáš Strašil, u kterého kvarteto v letech 2008-2011 studovalo.

Ve studiu kvarteto pokračuje na AMU v Praze pod vedením Jiřího Panochy (primárius Panochova kvarteta). Kvarteto koncertuje nejen v ČR, ale i v zahraničí (v listopadu 2009 kvarteto vystoupilo na koncertě v italské Monze, v březnu následujícího roku zahrálo v sále Univerzity Fryderyka Chopina ve Varšavě a v červnu 2011 se představilo v sídle UNESCO v Paříži). Na 17. ročníku mezinárodní soutěže Leoše Janáčka 2010 v Brně získalo Ančerlovo kvarteto, které bylo nejmladším účastníkem, čestné
uznání.

V lednu 2014 kvarteto premiérovalo tři smyčcové kvartety českého skladatele Pavla Stádníka na koncertě soudobé hudby v německém Regensburgu. Na jaře tohoto roku Ančerlovo kvarteto opakovaně provedlo společně s violoncellistou Tomášem Strašilem Schubertův kvintet C dur.

Soubor nyní soustavně pracuje na rozšiřování repertoáru a sbírá zkušenosti nejen na koncertních podiích, ale i u mnoha významných osobností.

Lukáš Novotný – housle
Martin Balda – housle
Vanda Kubíková – viola
Daniel Petrásek – violoncello


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved