Aljaška – Pobřeží Pacifiku

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

170,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Na člunech panenskou přírodou Severní Ameriky

Expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby – během dvou let obeplout na nafukovacích člunech západní pobřeží Kanady a Aljašky.

Zbrusu nová panoramatická live-diashow navazuje na předchozí diashow věnovanou jižní části plavby podél břehů Kanady. Nyní Šimánek promítá pokračování expedice, dál podél pacifického pobřeží Aljašky.

Již podruhé prožili členové expedice celé krátké severské léto v neskutečně zajímavém světě – v přímořské divočině, místy doposud nedotčené lidskou rukou. Z vod Tichého oceánu se tam zvedají nebetyčné hory pokryté ledovci, ty stékají z jejich úbočí, led se láme do nesčetných fjordů a kry vyplouvají hustě zalesněnou krajinou na otevřené moře. Fjordy se zařezávají hluboko do pobřeží, jsou rejdištěm mořských vyder, tuleňů, lvounů, dravých kosatek a velryb-keporkaků, které zde mají úžasné množství potravy. Hejna lososů táhnou rok co rok do řek, kde na ně číhají medvědi a spolu s bělohlavými orly je loví.

Leoš Šimánek vyrazil do aljašské divočiny již tradičně s manželkou, synem a dcerou, tentokrát s dalšími dvěma přáteli. Společně strávili tři měsíce v přírodě, jaká nikde jinde na světě není.

Více informací o autorovi, jeho diashow a knihách (včetně internetového knihkupectví) najdete na webových stránkách www.leossimanek.cz


Životopis autora

Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety. Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. V mnoha zemích je známý svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem.


(vstupenky k zakoupení pouze fyzicky na recepci KC nebo v Informačním centru na Náměstí českého ráje)

2022 © KC Turnov, All Rights reserved