African Project

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 120,-

na místě 150,-

Hudba tria Moussa Cissokho – Jan Galega Brönimann – Omri Hason je vzpomínkou na umění vyprávět. Trio vytváří to správné hudební napětí mixem tradiční a moderní hudby z Afriky, Evropy a Blízkého východu. Šumivé zvuky kory, nazývané též někdy „africká harfa“, doplňuje teplý tón basklarinetu a orientální perkuse. Užijte si nádherné, měkké a houpavé afropísně.

Moussa Cissokho pochází ze Senegalu, je mimořádně talentovaným a šikovným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině a hudbě se učil u svého otce již od útlého věku. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a spolupracuje s různými hudebníky z Afriky i Evropy.

Jan Galega Brönnimann je sice Švýcar, ale narodil se v Kamerunu v západní Africe. Je znám jako inovativní hráč, nejznámější je ale jako frontman své elektrojazzové kapely Brink Man Ship.

Omri Hason se narodil a vyrůstal v Izraeli. Bubnovat začal v deseti letech, nejdříve na klasickou bicí soupravu, později tíhne k perkusím a orientálním bubnům: zarb, darbuka a frame-drum. Vyrůstal v bohatém i inspirujícím multikulturním prostředí, jež mělo pochopení pro jeho hudební vášně. Později ovlivnil jeho způsob hraní rytmický jazyk Indie, absolvoval též dlouholeté studie s íránským bubeníkem Djamchidem Chemiranim. Od roku 1986 žije ve Švýcarsku, nahrává a hraje s různými jazzovými a world music sestavami. Omri založil skupiny Kedem Ensemble a Modus Kvartety, které se obě vyznačují prolínáním několika hudebních kultur.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved